מזל טוב! הבאתם גור חדש הביתה.

Generic placeholder image

מה הגור אוכל?

חשוב להקפיד להאכיל את הגור במזון איכותי. בישראל יש 4 חברות מובילות למזון בעלי חיים אשר משווקות מזון סופר פרימיום לחייות מחמד: רויאל קנין,סיינס דאייט,פרופלן ויוקנובה. המזון היבש המסחרי הינו המלא והמאוזן ביותר ולכן הוא צריך להיותהמזון העיקרי של הגור. הכמות תנתן ע''פ משקל וגיל הגור( ניתן להעזר בטבלה אשר מופיע על כול שקית מזון) ולדאוג שלפחות 90% מהמנה היומית יהיה מזון לבעלי חיים.

קרציות ופרעושים

על מנת לשמור על בריאות הגור ומניעת התרבות קרציות ופרעושים בבית יש לטפל בתכשירים המומלצים: אדוונטג' ופרונט ליין פלוס נגד פרעושים אחת לחודש וקילטיקס - קולר נגד קרציות. אותם ניתן לרכוש במרפאה או בחנויות לחיות מחמד. בכל מקרה לפני השימוש בתכשירים אלו מומלץ להתייעץ עם וטרינר.

טיפולים נגד תולעים

גורים נגועים כמעט תמיד בתלעי מעיים. בתולעים הגור נידבק מאימו במהלך ההריון או מפרעושים (בגיל יותר מאוחר) מטפלים כבר בגיל הצעיר ב2 טיפולים ואחרי זה חוזרים על הטיפול כול 4 חודשים. תולעת חיפושית הזבל-תולעת הפארק הקטלנית ההדבקה נעשית מבליעה של חיפושית הזבל קטנה ומתפתחת בגוף הכלב.גורמת לתסמינים קשים וגם למוות. ניתן למנוע את ההופעת המחלה ע'' זריקות מונעות אחת ל 4 חודשים.

Generic placeholder image

חיסונים

מטרת החיסונים היא להגן על הגור ועל בני המשפחה מפני מחלות מדבקות: כלבלבת, פרוו, לפטוספירוזיס, צהבת, כלבת ועוד. יש להתחיל בחיסונים בגיל 8 שבועות ולחזור על החיסון כל 3 שבועות, סה"כ 2 או 3 חיסונים (תלוי בסוג החיסון) ולאחר מכן יש לחסן בתדירות של אחת לשנה. חיסון נגד כלבת יש לחסן בגיל 4 חודשים ולחזור אחת לשנה. על פי חוק הכלבת בישראל כל כלב חייב בשבב אלקטרוני המושתל לכל גור בעת חיסון הכלבת הראשון (אחת לכל החיים).

רחיצה והברשה

אין צורך ברחיצה יותר מפעם בחודשיים. הברשה יום יומית עדיפה ושומרת על בריאות העור, הפרווה ומחזקת את הקשר בין הגור לבעליו. במידה ואין ברירה ניתן לרחוץ את הגור בשמפו מיוחד. אין להשתמש בשמפו המיועד לבני אדם.

טיפול באוזניים

מבנה האוזן של חיות שונה ממבנה האוזן האנושית ולכן דלקות אוזניים בבעלי חיים היא בעיה נפוצה וקשה לטיפול. חשוב ביותר לשמור על בריאות האוזניים עלידי שטיפות אחת ל-3 שבועות עם חומר מתאים. ניתן לקבל הסבר על איך לנקות את האוזניים של הגור ולרכוש חומר לניקוי במרפאה.

טיפול בשיניים

חשוב להרגיל את הגור שלכם לצחצח שיניים כל יום על מנת למנוע מחלות שיניים וחניכיים. יש לצחצח עם משחת שיניים מיוחדת לחיות. אין צורך בשטיפת הפה אחרי הצחצוח. ניתן להשתמש במברשות שיניים קטנות או אצבעוני מברשת המקלים על פעולת הצחצוח.