דיקור סיני לבעלי חיים

הדיקור הסיני צמח מתוך הפילוסופיה הסינית העתיקה המבוססת על עיקרון הדואליות של היין והיאנג. היין, מסמל את הטבע הנשי, פסיבי וקר המיוצג על ידי כדור הארץ; היאנג, הטבע הגברי, אקטיבי וזוהר המיוצג על ידי השמיים. התנהגות שני הכוחות בגוף החי דומה להתנהגותם ביקום הטבעי כלומר מחלות הם תוצאה של אי-איזון בינם ולכן מטרת הרפואה הסינית העתיקה להחזיר את היין והיאנג לאיזון.

חוסר האיזון של היין והיאנג יוצר חסימה של כוח החיים, הצ'י, בגוף החי. יסודות האנרגיה של הצ'י זורמים דרך 12 מסלולים בגוף הנקראים מרדיאנים וכל צומת מאפיינת איבר פנימי גדול או מערכת חיונית של הגוף. מטרת הדיקור להשפיע על זרימת היין והיאנג בערוצים אלו ולאפשר תנועה חופשית של הצ'י.

שיטת טיפול של דיקור סיני לבע"ח מתועדת לאורכן של 5,000 השנים האחרונות במזרח הרחוק ובארצות המערב. התפתחות התחום החלה באמצע שנות ה-50 של המאה ה-19 וכיום קיימים ארגונים וטרינריים ברחבי העולם העוסקים בהוראה, מחקר, וטיפול בתחום זה.

סיכות לדיקור סיני | דיקור סיני לבעלי חיים

דיקור סיני לחיות מחמד – איך זה עובד?

דיקור סיני לבעלי חיים מתבצע על ידי החדרת מחטים דקות סטריליות המיועדות לדיקור לחלק ממאות הנקודות המפוזרות על פני עור בעל החיים ולאורך 12 המרדיאנים.

גירוי נקודות אלה גורם לשחרור של מורפינים פנימיים ולשינויים במערכת העצבים המרכזית ובכך מסייע לגוף לרפא את עצמו. דיקור סיני לחיות מחמד מעורר קשרים עצביים, מגביר את זרימת דם, מקל על התכווצות שרירים, גורם לשחרור של הורמונים טבעיים וניתן לשלבו עם רוב הטיפולים קונבנציונלים.

מתי יש צורך בדיקור סיני לבע"ח?

דיקור סיני לבעלי חיים, הוא טיפול נוסף המשלים את ארגז הכלים של הרופא ולפעמים השילוב עם הטיפול המערבי המסורתי מעניק לרופא יתרון משמעותי. לאחר אבחון הבעיה, נקבעת תוכנית הטיפול ותדירות הדיקור כאשר במקרים חריפים מתבצע הדיקור אחת ליום או שלושה ימים ובמצבים כרונים אחת לשבוע.

השימוש בדיקור סיני לבע"ח מתבצע במגוון רחב של בעיות ומחלות: טיפול במערכת שריר-עצם, פגיעות מוחיות, שיתוק, אלרגיות, דלקות עור ומערכת העיכול.

דיקור סיני לבעלי חיים – זה כואב?

חיות באופן כללי לא מתנגדות לדיקור וחלקם הגדול אף נהנה במהלכו. בעלי חיים קטנים יכולים לחוש דקירה קטנה ובמהירות הם נרגעים ואף הופכים לישנוניים.

האם ישנו סיכון בטיפול של דיקור סיני לחיות מחמד?

יש חשיבות גדולה לאבחון מדוייק והערכה שוטפת של מצב בעל החיים על ידי וטרינר מורשה. טיפול דיקור סיני לבעלי חיים ללא אבחון וטרינרי יכול להפחית כאבים וסימנים קליניים בטווח הזמן הקצר דבר העלול להוביל לפעילות מוגברת מצד בעל החיים ולפגוע באופן חמור במצבו.

אולי יעניין אתכם גם:

חיסונים לחתולים | חיסונים לכלבים

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה
דילוג לתוכן