אקופונקטורה לבעלי חיים – האמנם?

אקופונקטורה לבעלי חיים – האמנם?

רק עד לפני כמה שנים, עולם הרפואה המשלימה גרם ללא מעט הרמות גבות. כיום, יותר ויותר אנשים בוחרים מראש לבחור ברפואה המשלימה, ולוותר במקרים רבים על הטיפולים הניתנים במסגרת הרפואה המערבית. טיפולי אקופונקטורה והרפואה הסינית בכללותה, רואים באדם כיחידה אחת – של גוף ונפש, משפיעים אחת על השני, ומצבים רפואיים שונים ברמה הגופנית, המון פעמים מושפעים דווקא ממצבו המנטלי של האדם או בעל החיים.

אקופונקטורה לבעלי חיים, או בשם המוכר יותר – דיקור סיני לבעלי חיים, הוא טיפול ששם לעצמו למטרה להשיב את האיזון שנפגע בין היין והיאנג. אותו איזון למעשה יפתור את הבעיה ממנה סובל הייצור החי. כשאתם מגדלים בעל חיים, אתם רוצים להיות בטוחים כי אתם ממלאים אחר כל צרכיו – החל מהזנתו במזון איכותי ועד דאגה מלאה לבריאותו.

כיום, ישנם וטרינרים המציעים לצד הטיפולים "המקובלים" יותר, גם טיפולים כדוגמת אקופונקטורה לבעלי חיים. הדיקור הסיני מבוסס על דקירת גופו של בעל החיים באמצעות סיכות דקות מאד. לעתים, הטיפול בעצמו מספיק על מנת להשיב את בעל החיים לבריאות שלמה, ואילו לעתים מדובר על טיפול משלים התומך טיפולים נוספים שמעניק הוטרינר לבעל החיים.

איך מתבצע הטיפול ולאילו מצבים הוא מסייע?

ראשית, חשוב לציין כי טיפול אקופונקטורה לבעלי חיים, מתבצע על ידי הוטרינר. חשוב להדגיש זאת מאחר ובשירותי הרפואה המוצעים לבני האדם, ישנה תחימה בין הרפואה המשלימה הסינית, ובין הרופאים המעניקים טיפולים במסגרת הרפואה המערבית. במקרה זה, בעל החיים שלכם מקבל את הטיפול מוטרינר מוסמך, ולא ממטפל שעבר הכשרה מקצועית נקודתית.

כאמור, אקופונקטורה לבעלי חיים מתבצע על ידי שימוש במחטים דקות מאד. הדקירה העדינה אמורה לגרות נקודות שונות בגוף, כאשר המטרה היא לעורר שינויים במערכת העצבים המרכזית בגופו של בעל החיים. בסופו של דבר, התגובה שנוצרת היא ריפוי עצמי של הגף את עצמו. הדיקור הסיני יכול לסייע במקרים הבאים:

  • הקלה על התכווצויות בשרירים
  • הקלה על כאבים כלליים
  • טיפול בדלקות בעור ואלרגיה
  • שיפור זרימת הדם
  • טיפול בגירודים
  • חיזוק של מערכת החיסון

טיפול הדיקור אינו ארוך, ולרוב מסתיים כעבור כ- 30 דקות. הטיפול הראשון יכול להיות זר ומאיים עבור בעל החיים, אך בהמשך הוא ידע לקשר את ההטבה שהוא מרגיש לטיפול שהוא מקבל, כך שסביר מאד שהוא יתמסר לטיפול.

היתרון הבולט ביותר של אקופונקטורה לבעלי חיים

בעליהם של בעלי חיים מדווחים על שביעות רצון גבוהה מאד מהטיפולים. כאמור, בעל החיים בעצמו לא יכול לספר על השינוי במצבו, אך ניתן להבחין לאחר הטיפולים בבעלי חיים חיוניים יותר. בשונה מטיפולים אחרים שניתנים שלא אחת גורמים לתופעות לוואי שונות, במקרה הזה ניתן רק להרוויח: טיפולי אקופונקטורה לבעלי חיים לא יכולים לפגוע במערכות שונות בגופו של בעל החיים, אלא רק להטיב עמו.

תדירות הטיפול: למה יש לצפות?

כל בעל חיים מאופיין במצב בריאותי שונה, בגיל שונה ובהיסטוריה שונה. מהלך הטיפולים הניתנים במסגרת הרפואה הסינית, לא שונה מאלו "הקונבנציונליים": יש לבצע אבחון מעמיק לכל בעל חיים, להתאים לו סדרת טיפולים ולהגדיר מטרות לטיפול. טיפולי הדיקור יכולים להינתן בתדירות של פעם ביום, אך לעתים גם פעם אחת בשבוע לאורך תקופה שתוגדר מראש עם הוטרינר המטפל.

דיקור סיני כטיפול אפשרי באלרגיות – האמנם?

הדיקור הסיני אכן יכול לסייע מאד בהקלה על סימפטום האלרגיה. מדוע? משום שטיפולי אקופונקטורה לבעלי חיים מחזקת את המערכת החיסונית של בעל החיים. כתוצאה מכך, היכולת להתמודד אל מול גירויים מעוררי אלרגיה, גדלה.

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה