הרעלת שוקולד אצל תוכים – מהו סדר הפעולות הנכון במקרה שכזה?

הרעלת שוקולד אצל תוכים – מהו סדר הפעולות הנכון במקרה שכזה?

נסו להיזכר מתי לאחרונה חשתם צורך עז במשהו מתוק. אם נצטרך לנחש? היה זה לא מזמן (אולי אפילו אתמול או לפני שעה בלבד). כשמתעורר הצורך הזה, האוטומט הוא לחשוב מיד על קוביית שוקולד. כמונו, גם אתם יודעים כמה שוקולד מענג, מספק, מעורר ומעניק בוסט של אנרגיה. ומה אתם לא בהכרח יודעים? שהשוקולד, זה שנמצא באופן קבוע במזווה שלכם וגורם לכם לחייך מבפנים החוצה, מסוכן מאד לתוכי שאתם מגדלים. הידעתם? גם כמות מזערית ממנו עלולה להוביל למצב של הרעלת שוקולד אצל תוכים. השוקולד מכיל חומרים רעילים לתוכים הנקראים טאוברומין וקפאין. ומה עושים במקרה שכזה?

התוכי נחשף לשוקולד: מה עליכם לעשות?

שיתוף המידע אתכם לא נועד להבהיל אתכם או לעורר בכם חרדה חלילה, אלא רק להדגיש בפניכם כי הממתק האולטימטיבי נועד אך ורק לכם ולא לתוכים. קרה ולמרות המודעות הגבוהה שלכם לנושא התוכי נחשף לשוקולד? עקבו אחר סדר הפעולות הבא:

  • אבחנה ביתית מהירה – כל עוד ראיתם את התוכי אוכל שוקולד, אתם יכולים לדלג לשלב הבא. עם זאת, במידה שאתם מזהים כך פתאום, כי התנהגותו שונה מהרגיל, חשוב שתדעו מהם הסימפטומים שעלולים להעיד כי הוא נחשף לשוקולד: הקאות ושלשולים, התכווצויות בלתי רצוניות, רעידות ואף מוות.
  • סילוק השוקולד מסביבת התוכי – בדקו כי אין בסביבת הכלוב שוקולד או פירורים של שוקולד, כך שתוכלו למנוע ממנו להמשיך ולאכול ממנו.
  • התקשרו לווטרינר חירום – כמות קטנה של שוקולד עלולה לגרום לתופעת הרעלת שוקולד אצל תוכים! אנו מדגישים זאת, שכן אין להניח שהתוכי יהיה בסדר ("זו הייתה קוביית שוקולד קטנה, נחכה למחר לראות איך הוא ירגיש"), אלא שיש לפנות מיד לווטרינר שתחום התמחותו הוא חיות אקזוטיות. במקרה של חשד להרעלת שוקולד בתוכים, ימליצו לכם בדר"כ להגיע במהירות האפשרית למרפאה.
  • אל תדחו הגעה למרפאה הווטרינרית – לאחר הייעוץ הטלפוני הומלץ לכם להגיע לבדיקה? הגיעו מיד! במקרים אקוטיים כל שניה קריטית, ודחיית הבדיקה ומתן הטיפול לתוכי, עלולים לפגוע נואשות בבריאותו ואף לגרום לו למוות. 


הטיפול היעיל ביותר עבור הרעלת שוקולד אצל תוכים?
מניעה

ומה אם היו אומרים לכם שתוכלו למנוע מהתוכי (וגם מעצמכם) את הסבל המיותר? זכור כי השוקולד אינו מגיע סתם כך אל התוכי (הרי הוא לא פותח את ארונות המטבח), אלא שהוא נחשף אליו בסביבתו. ולכן, יש להקפיד על הדברים הבאים:

  • הנחו את הילדים, השכנים, החברים וכל מי שמגיע אליכם, שלא להאכיל את התוכי בשוקולד או מזון המכיל שוקולד כגון עוגיות.
  • אל תשאירו שוקולד על השיש, על השולחן בסלון או בכל מקום אליו התוכי יכול להגיע.
  • הילדים אכלו שוקולד? לפני שאתם מוציאים את התוכי מהכלוב, שאבו את הרצפה ונקו את השולחן לסילוק הפירורים


מזהים אצל התוכי סימנים שיכולים להעיד על הרעלת שוקולד אצל תוכים? פנו אלינו מיד לייעוץ ראשוני – 077-7299925

Call Now Buttonלחצו לשיחה דילוג לתוכן