חיסונים לגורים: המדריך השלם

תוכן עניינים

29 מרץ 2018

חיסונים לגורים: המדריך השלם

בעת שאתם בוחרים לאמץ גור, אתם בוחרים להעניק חיים. המון פעמים נדמה כי מי שיוצא נשכר מתהליך האימוץ הוא גור הכלבים, אך מהר מאד מגלים המאמצים כמה אהבה הם מקבלים ועד כמה מדובר על זכות נפלאה.

מתי ניתן להתחיל לאמץ?

האפשרות שלכם לאמץ פתוחה ומאפשרת לכם לאמץ גור בכל גיל. יחד עם זאת, ההמלצה החמה ביותר היא להמתין עד לגיל 8 שבועות.

פחות או יותר סביב גיל זה, הגור לומד להתנהל בצורה עצמאית יחסית, הוא מפתח סקרנות בריאה כלפי הסביבה והוא בעיקר גמול מהיניקה.

כשם שחשוב להבטיח בית חם ואוהב לגור, כך גם חשוב להבטיח כי הגור יקבל את כל החיסונים הנדרשים. מטרתם של חיסונים לגורים היא להיות טיפול מונע איכותי על מנת לשמור על איכות החיים של הגור ושל הבריאות שלו.

שימו לב כי החיסונים אינם המלצה, אלא שיש להקפיד על משטר חיסונים קפדני.

בעת שתקפידו על כל החיסונים לגורי כלבים הנדרשים, יהיה ניתן למנוע מחלות מיותרות, כמו גם מחלות מדבקות שסיבוכים שלהן יכולים להביא למקרים מצערים כדוגמת מוות.

חשוב לדעת, כי חיסונים לגורי כלבים הניתנים לא שומרים רק על בריאותם, אלא גם על בריאות הבעלים וכל בני האדם הנמצאים בקירבתם.

כלבים ומחלות – מה צריך לדעת על חיסונים לגורי כלבים?

כאמור, חיסונים לגורים וגם חיסונים לכלבים בוגרים יותר, אמורים להיות טיפול מנע איכותי לכלבים מפני מחלות.

באופן טבעי, נשאלת השאלה והיא איך הכלבים מגיעים למצב שהם נחשפים לגורמי מחלה. התשובה לכך פשוטה משתוכלו לדמיין: מטבע הדברים, הכלבים מגיעים במגע ישיר עם כלבים אחרים בעת שהם משחקים עם כלבים בגינה, לאורך הטיול היומי ולפעמים באזורי אימוץ.

בעת שהכלב הבריא מגיע במגע ישיר עם כלב חולה או עם הפרשות של כלב חולה, הרי שישנו סיכוי סביר מאד למגע עם גורמי מחלה.

זו הסיבה שגם כלבים שנמצאים באזור סטרילי לכאורה כמו החצר בבית, יכולים לבסוף לחלות במידה ואינם חוסנו כנדרש.

שימו לב, כי לצד מחלות שיכולות להיגרם מאקט ישיר כמו הפרשות של כלב, גם ישנן מחלות פחות עיקשות שיכולות להביא למחלה אצל הכלב בדרך פשוטה אף יותר: דרך סוליית הנעל שלכם.

במידה והסתובבתם ברחוב ודרכתם על הפרשת כלב ולאחר מכן דרכתם עם אותה הנעל בסמוך לכלב שלכם, הוא נמצא בסביבה חשופה.

לא ניתן למנוע במאת האחוזים העברת גורמי מחלה מהחוץ אל הבית, ועל כן חשוב לחסן את הכלבים.

חיסונים לגורים: המדריך השלם
חיסון גור כלבים

מה עליכם לדעת על חיסונים לגורי כלבים?

חיסונים לגורים, מכילים בתוכם גורמי מחלה ממותים, וישנם גם גורמי מחלה מוחלשים.

המטרה של חיסון לגור כלבים לבטח מוכרת לכם מחיסונים שניתנו לכם: לאפשר חשיפה לגוף עם גורמי המחלה, זאת על מנת שמערכת החיסון תגיב ותייצר נוגדנים.

גורים נולדים עם מערכת חיסונית שאינה מפותחת, ועל כן הם גם אינם מוגנים מפני מחלות שונות. ההגנה הראשונה של הכלבים מגיעה דווקא מחלב האם בעת היניקה, ולכן זהו שלב חשוב מאד בחייהם.

חיסונים לגורים מתחילים לתת כבר בגיל 8 שבועות, כאשר הם בני חודשיים בלבד. התדירות בה מבצעים את חיסון המשושה הוריקן לגורים הינה כ-2 פעמים במרווח של כ-3 עד ארבעה שבועות בין חיסון לחיסון.

לאחר מכן, בעת שהכלבים מתבגרים, ממשיכים לתת להם חיסונים אחת לשנה.

חיסון לגור כלבים – אלו החיסונים החשובים

בגיל 8 שבועות מקבל הגור את חיסון המשושה הוריקן הראשון, בגיל 12 שבועות חיסון המשושה הוריקן השני. רק עשרה ימים לאחר שהגור קיבל חיסון משושה הוריקן שני ומערכת החיסון שלו יצרה מספיק נוגדנים מותר להתחיל להוציא את הגור לטיולים.

בגיל 14 שבועות מקבל הגור חיסון נגד כלבת. כאמור, לאורך חייו של הכלב הוא ממשיך לקבל חיסונים הניתנים אחת לשנה – חיסון משושה וחיסון נגד כלבת.

למידע נוסף על חיסונים לגורים באנימלסנטר, בקרו בדף הבית שלנו!

הצג עוד

המרפאה סגורה כעת

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה
דילוג לתוכן