התנהגויות מוזרות של חתולים המעידות על בעיה

התנהגויות מוזרות של חתולים המעידות על בעיה

אחת מחיות המחמד האהובות ביותר אותן ניתן למצוא בבתים רבים הם כמובן החתולים. הם נעימים וצמריריים וכמובן מאוד ביתיים. הם חיית המחמד האולטימטיבית כיוון שהם יודעים לדאוג לעצמם ואינם זקוקים לטיפול רב. אך ישנם מספר מקרים בהם ניתן לראות בבירור כי ההתנהגות שלהם אינה כבדרך כלל. במקרים אלו חשוב להיות עם היד על הדופק ולבדוק האם מדובר במחלה המצריכה טיפול רפואי. על מנת לדעת בוודאות כי החתול שלכם אכן חולה תוכלו לעקוב אחר מספר סימנים ברורים וידועים אותם נציג לפניכם כעת.

סימנים המעידים כי החתול שלכם חולה

התנהגותו של חתול הבית שלנו לרוב מאוד צפויה וידועה מראש אך לפעמים אפשר להבחין כי משהו השתנה. יכול מאוד להיות כי התופעה המוזרה הזאת מעידה על מחלה. חלק מהסימנים אשר צריכים לעורר את תשומת ליבכם הם:

  • הפרעה במתן שתן – לרוב כאשר חתול צריך לתת שתן הוא יכנס אל ארגז החול שלו ושם יעשה את צרכיו. הפרעות במתן שתן יכולות לבוא באחת משתי צורות עיקריות. הצורה הראשונה היא מתן שתן בכל מקום ברחבי הבית, בין אם מדובר ברצפה או בין אם מדובר בספה בסלון. הצורה השנייה היא יללות כאב במהלך מתן השתן. שתי דרכים אלו מעידות כי קיימת בעיה.
  • שינוי התנהגות – חתולים נחשבים לחיות מאוד חברתיות וידידותיות כלפי בני אדם. בכל שינוי של התנהגות החתול כלפיכם או כלפי אנשים אחרים חשוב לבדוק כי לא מדובר בבעיה.
  • שעות שינה – עליה משמעותית בשעות השינה של החתול יכולות להעיד על כך שהוא אינו מרגיש בטוב. 
  • שינויים במשקל – עלייה משמעותית במשקל גופו של החתול או ירידה דרסטית יכולים להעיד על מחלות כמו סכרת או יתר פעילות של בלוטת המגן ולכן חשוב מאוד לבצע בדיקה מקיפה של הנושא.
  • ניקיון – החתול ידוע כחיה מאוד נקייה אשר דואגת לניקיונה האישי באופן תדיר. בכל מקרה בו אתם שמים לב כי שיערו של החתול אינו נקי ומסודר, כי הוא סובל מקשקשים או קרחות יש לבחון את הנושא אצל וטרינר.

הטיפול בחתול

טיפול בחתול שלכם אינו מסתכם בסידור של מקום לינה, ארגז חול ומתן אוכל באופן קבוע. על מנת לשמור על החתול שלכם ולדאוג לתנאים הטובים ביותר עבורו, חשוב מאוד לשים לב לכל שינוי קטן בהתנהגות או במראה שלו אשר ייתכן ומעידים על כך שהוא סובל ממחלה. בכל מקרה בו אתם מבחינים בשינוי מעין, זה חשוב להגיע עם החתול למרפאה וטרינרית, שם איש מקצוע יוכל לבדוק אותו ולהבין ממה הוא סובל ומהי הדרך הטובה ביותר בכדי לטפל בו ולהחזיר אותו לבריאות איתנה. במידה ואתם זקוקים למענה רפואי עבור החתול שלכם, תוכלו להגיע אל מרכז וטרינריאנימל סנטר באשדוד ואנו נשמח לעזור לחתול שלכם ולהחזיר אותו הביתה איתן וחזק.

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה
דילוג לתוכן