על סוגי חיסונים לחתולים וחשיבותם

על סוגי חיסונים לחתולים וחשיבותם

הנושא האקטואלי והמדובר ביותר בישראל ובעולם נכון לכתיבת שורות אלו – חיסונים. עד לפני התפרצות נגיף הקורונה, שמעתם ודיברתם עליהם לעתים רחוקות. כעת, בעיצומה של המלחמה במגפה העולמית, החיסונים פותחים וסוגרים את מהדורות החדשות, תופסים את כותרות העיתונים והפכו לשיחות המסדרון במקומות העבודה. ישראל היא המדינה עם שיעור המתחסנים הגבוה ביותר בעולם, ובזכותם נבלמה במידה רבה התפשטות המחלה. כעת, אתם מבינים עד כמה משמעותיים החיסונים, וכמה סבל ואי נוחות ניתן לחסוך באמצעות טיפול מנע איכותי. 

לשמחתכם, ובעיקר לשמחת חתולכם, ישנם חיסונים לחתולים שיעילותם במניעת מחלות – גבוהה מאד ואף חיונית. אנחנו ב"אנימל סנטר", נותנים את כל החיסונים הנדרשים לחתולים – צעירים ובוגרים כאחד. אנו מזמינים אתכם להגיע אלינו למרפאה הוטרינרית עם חתולכם – לבדיקה  כללית ולמתן חיסונים ע"פ הצורך.

חיסונים לחתולים – טיפולי מנע איכותיים ויעילים

החיסונים נכללים תחת מה שנקרא "טיפולי מנע". מדוע? משום שתכליתם היא למנוע הדבקה אפשרית במחלות. כשאתם מחסנים את חתולכם, אתם גם מונעים ממנו סבל רב ולעיתים קרובות אף מוות ובמידה רבה אף מונעים הפצה של מחלות לחתולים ולבני אדם כאחד. החיסונים הניתנים לחתולים פועלים על בסיס המנגנון לפיו פועלים החיסונים לבני האדם: עם קבלת החיסון, החתול מפתח נוגדנים שמטרתם להגן עליו ממגוון מחלות (כבר נפרט עליהן). 

מפני אילו מחלות מגן החיסון המרובע?

החיסון המרובע מגן על החתול מפני ארבע מחלות: רינוטרכיאיטיס, חתלתלת ,קליציווירוס ומחלת הכלמידיה:

  • החלת הרינוטרכיאיטיס (הרפס וירוס) – עם הידבקות החתול במחלה, עלולה להיווצר פגיעה בדרכי הנשימה העליונות של החתול ובחללי האף, מלווה בחום, קשיי נשימה והפרשות מהאף והעיניים, לעיתים הוירוס גורם לפצעים מוגלתיים בפה וכיבים עמוקים בעיניים. 
  • מחלת החתלתלת (פרוו וירוס) – הידבקות במחלת החתלתלת תוביל לפגיעה קשה במערכת העיכול של החתול ובמערכת החיסון שלו, זוהי מחלה קטלנית, בעיקר בגורים, הגורמת לשלשולים חריפים והקאות, הפסקת אכילה, חום גבוה והתייבשות .
  • מחלת הקליצי (קליצי וירוס) – המחלה פוגעת בדרכי הנשימה העליונות של החתול ומובילה להפרשות מהעיניים והאף, התעטשויות וגורמת לכיבים קשים ופצעים על הלשון וחלל הפה, המונעים מהחתול לאכול.
  • מחלת  הכלמידיה – גם מחלה זו, עלולה לפגוע בדרכי הנשימה של החתול הכולל הפרשות מהאף ושיעולים, המחלה פוגעת גם בעיני החתול ומובילה לדלקות בעיניים.

 שימו לב: במחלה זו גם אתם עלולים להידבק. 

חשוב לדעת: את כל המחלות האלו ניתן למנוע באמצעות החיסונים לחתולים! חסכו מחתולכם את הסבל, ולעצמכם – העניקו שקט נפשי. 

ניתן לחסן את החתולים גם בחיסון הכלבת (בעיקר חתולים שיוצאים מהבית ), אם כי חיסון זה אינו מוגדר כחיסון חובה.

תוכנית החיסונים המומלצת לחתולים:

  • חיסון מרובע יינתן לראשונה בגיל חודשיים .
  • החיסון המרובע השני –יינתן 3 שבועות ממתן החיסון הראשון.
  • יש לחזור על החיסון המרובע אחת לשנה. 

"החתול שלי נמצא כל היום בבית. עליי לחסנו?"

השאלה הזו מופנית אלינו לא מעט ולצערנו – ישנם אלו הסבורים כי מאחר והחתול גדל בבית, לא צריך לחסנו. לשאלתכם: גם אם חתולכם נמצא כל היום בבית (ולכאורה לא בא במגע עם חתולים נוספים), יש לחסנו בכל החיסונים הנדרשים. אנו עצמנו מסתובבים ברחובות ויכולים להוות מקור העברה למחלות שונות לחתולים שלנו. ולכן-כשזה מגיע לבריאותו של החתול, אין מקום להימורים – רק ללכת על בטוח! לפרטים נוספים אודות חיסונים לחתולים ותיאום ביקורת במרכז הוטרינרי, התקשרו אלינו כעת – 077-7222295

 

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה
דילוג לתוכן