ניקוי בלוטות אנאליות של כלבים

ניקוי בלוטות אנאליות של כלבים

המפגש היום-יומי שלנו עם בעלי הכלבים במרפאה הווטרינרית, משקף בפנינו פעם אחר פעם כי מעטים אלו שמודעים לקיומן של הבלוטות האנאליות. האם זה מפתיע אותנו? בכנות, לא ממש. הבלוטות האנאליות הן בדיוק מסוג הדברים שהמועדות אליהם עולה רק כשמתרחשת סביבן בעיה.

אז לטובת אלו מכם ששומעים את צמד המילים לראשונה, הנה הסבר קצרצר על הבלוטות האנאליות של הכלבים: מדובר על שתי בלוטות קטנות הנמצאות באזור פי הטבעת של הכלב. לרוב, הבלוטות מנוקזות באופן טבעי – כך מעצמן, בעת עשיית צרכיו של הכלב בטיולים. הבעיה סביבן מתחילה כאשר מסיבה מסוימת הבלוטות אינן מתנקזות (בעקבות היעדר לחץ מספיק למשל). במקרים אלו, ישנו צורך בהתערבות של וטרינר מוסמך לטובת ניקוי בלוטות אנאליות של כלבים.

"איך אוכל לדעת אם יש צורך בביקור לטובת ניקוי בלוטות אנאליות של כלבים?"

הבלוטות האנאליות הן מעין שקים קטנים המלאים בחומר. כאמור, במצב תקין, החומר מופרש ללא התערבות – לא שלכם ובטח שלא של כל כלבכם. במקרים מסוימים, הבלוטות מתמלאות באותו חומר וזאת מבלי שהוא מצליח להתנקז. השקים המלאים לא רק שאינם מיטיבים עם הכלב, אלא עלולים לגרום לו לסבל רב. 

אנו משוכנעים שאתם, כבעליו של הכלב, שואפים ללמוד על טבעו, לזהות את צרכיו ממבט בעיניו ולהרגיש את רגשותיו גם מבלי שאלו יתוקשרו במילים. אנו מציינם זאת משום שהערנות שלכם לשינויים בהתנהגותו, קריטית. כלבים שהבלוטות שלהם אינן מנוקזות באופן טבעי, יחושו חוסר נוחות מתמשך שיבואו לידי ביטוי בהתנהגויות הבאות:

  • התעסקות אובססיבית בפי הטבעת (גירודים וליקוקים שאינם אופייניים)
  • הסתובבות ורדיפה סביב הזנב
  • הכלב יגרד ויגרור את ישבנו על הרצפה
  • במקרים אקוטיים הכלב יילל כתוצאה מכאבים שמקורם בגודש

"יש לי אפשרות לנקז את הבלוטות באופן עצמאי?"

טכנית, ניתן לבצע ניקוי בלוטות אנאליות של כלבים לבד, אך אנו לא ממליצים לעשות זאת. התעסקות באזור פי הטבעת אינה נוחה ואידיאלית לכלב, ובטח שלא לכם כבעליו. במרבית המקרים (קל וחומר כשהכלב סובל בעקבות הבלוטות החסומות-מלאות), יהיה קשה מאד לרתום אותו ולנקזן. ההמלצה היא להגיע אל המרפאה הווטרינרית, כאשר הביקור יכלול גם בדיקה מעמיקה שתכליתה להבין את סיבת החסימה. לרוב, ניקוז החומר מהבלוטות ישען על לחיצה עדינה עליהן, כך שמדובר על פרוצדורה מהירה וקלה יחסית. 

חשוב לדעת: הסימפטומים שהוזכרו לעולם לא מופיעים סתם, והם בהכרח מעידים על בעיה עמוקה יותר שיש לאבחנה. אבחון מהיר = טיפול מהיר = מניעת סבל לכלב. במידה ואתם מזהים את אחד הסימפטומים או יותר בכלבכם, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לתיאום ביקור במרפאה. לפרטים נוספים בנושא ניקוי בלוטות אנאליות של כלבים, אל תהססו לפנות אלינו – אנו עומדים לרשותכם בכל שעה – 077-7299925

Call Now Buttonלחצו לשיחה דילוג לתוכן