ניקוי בלוטות אנאליות של חתולים

ניקוי בלוטות אנאליות של חתולים

האהבה שלכם לחתולכם באה לידי ביטוי (בין היתר) בהמון מגע: אתם מלטפים אותו, מחבקים אותו ואולי אף מעניקים לו "מסז'ים". אנחנו מרשים לעצמנו לנחש כי למרות המגע – המזין רגשית את החתול ואתכם, ישנו אזור שהינו מחוץ לתחום: אזור הישבן ופי הטבעת של החתול. הסלידה מהאזור הזה טבעית ואף מובנת, אך ראוי שתטפחו מודעות לבעיות אפשריות שעלולות לצוץ בו. 

ראשית, נאחל לכם שלא תצטרכו להגיע למרפאה וטרינרית לטובת ניקוי בלוטות אנאליות של חתולים. עם זאת, חשוב לנו להציג בפניכם את הסימפטומים שעלולים להעיד על מצוקה של החתול, ועל צורך מידי בניקוז השקים החסומים.

בלוטות אנאליות של חתולים – על מה מדובר?

יתכן ומעולם לא שמעתם על בלוטות אנאליות של חתולים, וזה בסדר. לעתים, עד שלא צצה בעיה בבלוטות הדורשת בהתערבות וטרינרית, בעלי החתול כלל לא מודעים לקיומן. מדובר למעשה על שני שקים המתמלאים בחומר המנוקז באופן טבעי. עם זאת, מסיבות שונות עלולה להיווצר חסימה בשקים שאינה מאפשרת את שחרורו הטבעי של החומר. הפתרון: הגעה אל המרפאה הווטרינרית לטובת ניקוז ידני. 

איך מלכתחילה נוצרת החסימה בבלוטות? החומר שנמצא בתוך השקים מתרוקן דרכם באופן טבעי בעת מתן הצרכים. על מנת שהשקים אכן יתרוקנו, נדרש לחץ מינימלי. בעת שאין מספיק לחץ (לדוגמא: כשהצואה רכה ויציאתה אינה מותנית במאמץ), החומר אינו מתנקז ואז נוצרת חסימה.  

החתול מציף את הסימפטומים הבאים? יתכן והבלוטות שלו חסומות:

  • תחושה כללית של חוסר שלווה ואי נוחות 
  • החתול מתעסק באזור פי הטבעת באופן טורדני
  • החתול מגרד את ישבנו בארגז החול, על השטיח ועל משחקים
  • אתם מריחים ריח רע מאד שאינו אופייני לחתולכם
  • חולשה כללית ומצב רוח ירוד שמקורם בכאבים

ניקוי בלוטות אנאליות של חתולים לבד בבית – אפשרי?

ניקוז הבלוטות נשען על לחיצה עדינה עליהן. המשמעות היא שטכנית תוכלו לרוקן עצמאית את הבלוטות החסומות של החתול. עם זאת, אנו לא ממליצים לעשות זאת לבד בבית, אלא אך ורק במרפאה הווטרינרית וע"י וטרינר מוסמך. מדוע?

  • הרגישות של החתול לאזור (בעיקר אם הוא כאוב), עלולה לגרום לו להתכנס ולהתנגד למגע באזור. כתוצאה מכך, יתכן והוא יסרב לשתף פעולה. במקרים אקוטיים, הוא אף עלול לתקוף כאקט של הגנה.
  • מגע שאינו רגיש, הנובע מחוסר היכרות עם המבנה האנטומי של החתול, עלול לגרום לחתול כאב וסבל.
  • הניסיון העצמאי לנקז את הבלוטות עלול לקחת זמן. ככל שאתם מתעכבים (לרוב, על ניסיון למצוא את מיקומן של הבלוטות), כך החתול סובל ממצב מתמשך של חוסר נוחות.

במידה וחתולכם סובל מאחד הסימפטומים שציינו, יש להגיע אל המרפאה בדחיפות לטובת ניקוי בלוטות אנאליות של חתולים. אנו עומדים לרשותכם בכל שלב, ואף מעניקים שירותים במתכונת חירום בהתאם לדרישה. התקשרו כעת – 077-7299925

 

Call Now Buttonלחצו לשיחה דילוג לתוכן