מחלות נפוצות בחתולים

מחלות נפוצות בחתולים

אם גם אתם מגדלים חתול, חשוב שגם אתם תדעו מהן המחלות השכיחות ביותר אצל חתולים. מדוע? משתי סיבות עיקריות:

  • ראשית, בעת שאתם מודעים למחלות אפשריות אצל חתולים, הרי שהמודעות שלכם גם מאפשרת לכם להיות בתשומת לב מלאה יותר וכך לאבחן בעצמכם סימפטומים ראשונים. 
  • שנית, בעת שאתם מודעים למחלות, אתם יכולים לדעת גם ממה להימנע על מנת להפחית את הסיכוי של החתול שלכם לחלות.

בכל מקרה בו אתם מזהים סימפטומים מחשידים אצל חתולכם, יש להגיע  אל הוטרינר. כידוע, בדיקות מקדימות זיהוי הבעיה ומתן טיפול בהקדם יכול להציל את חייו של בעל החיים האהוב עליכם. תנו עדיפות לוטרינר המטפל שנותן שרותי חירום 24/7 למקרה שהבעיה מתרחשת שלא בשעות העבודה! 

אז מהן המחלות הנפוצות ביותר בקרב חתולים?

מחלות החניכיים: איך מזהים אותן?

מחלת החניכיים היא מחלה המוכרת גם לבני האדם, ותתפלאו – הסימפטומים די דומים. בעוד אתם יכולים להגיע מיידית אל רופא השיניים לטובת קבלת טיפול, הרי שהחתול שלכם תלוי בכם. לכן, שימו לב לסימפטומים הבאים:

  • ריח לא טוב מפה החתול
  • קושי בגריסת מזון או חוסר חשק לאכול
  • דימום מהחניכיים (אינדיקציה טובה היא צעצועיו של החתול)
  • נסיגת חניכיים, אדמומיות יתר ונפיחות בחניכיים.

מעבר לכך שמחלות החניכיים גורמות לכאב עז, הרי ששלבים מתקדמים של המחלה יכולים גם לגרום לנסיגת חניכיים, ריקבון השיניים ואיבוד השיניים אצל החתול. 

סוכרת אצל חתולים: האמנם?

מחלה נוספת שמוכרת לכם כבני אדם – היא הסוכרת. מחלה זו אופיינית גם אצל חתולים וגם אצל כלבים. מחלה זו מאובחנת ברמה גבוה של סוכר (גלוקוז) בדם ובשתן. הדרך לאתר את הסוכרת היא בין היתר באמצעות בדיקות תקופתיות אצל הוטרינר המטפל, או על סמך הערנות שלכם. במרפאה שלנו אנו יודעים לאבחן או לשלול באמצעות מספר בדיקות דם ספציפיות, סוכרת אצל חתולים. דרך הטיפול בסוכרת היא בעיקר במתן  זריקות אינסולין פעם או פעמיים ביום ושינוי תזונתי, כאשר אנו נמליץ לכם על תזונה רפואית מיוחדת שמלווה גם הורדת משקל בחתולים שמנים להם יש נטייה למחלה מטבולית זו.

איך תוכלו לאבחן בעצמכם כי חתולכם זקוק לבדיקה מיידית? חתולים הסובלים מסוכרת שותים הרבה יותר מן הממוצע, ובהתאמה גם עולה הצורך לתת שתן בתדירות ובכמות גבוה יותר, לעיתים נובע ריח הדומה לריח אצטון מפה החתול ומהשתן שלו. עירנות מוקדמת שלכם היא מבורכת! הודות לה יהיה ניתן להעניק לחתול מענה איכותי שיסייע לווסת את רמות הסוכר. זכרו שמחלת הסוכרת הנה קטלנית וללא טיפול יכולה לגרום לעיוורון, עוויתות ופרכוסים ודלקות באיברים שונים. 

מחלת החתלתלת – מה חשוב לדעת?

אולי החתלתלת לא נשמעת כמו מחלה, אך מדובר על אחת המחלות הקשות ביותר. מחלת החתלתלת או פנלאוקופניה הנה מחלה הנגרמת מוירוס הפרוו החתולי. חתול הנדבק במחלה ולא מקבל מענה רפואי בזמן, יכול לספוג פגיעה קשה מאד. המחלה פוגעת באיברים רבים בגופו של החתול, לרבות כשל במערכת החיסונית ופגיעה קשה במערכת העיכול. מצד אחד מדובר על מחלה קשה מאד, אך "היתרון" היחסי שלה הוא היכולת לזהות אותה במהרה וכך להגיע אל המרפאה הוטרינרית ולהתחיל טיפול. 

מהם הסימפטומים המאפיינים את החתלתלת?

  • חוסר תיאבון וירידה במשקל
  • שלשול  מימי עם דם
  • חוסר חיוניות וחום.
  • הקאות מתמשכות

מחלת הסרטן אצל חתולים

מדובר על אחת המחלות הסבוכות ביותר, כאשר החתולים שלרוב סובלים ממנה הם חתולים מבוגרים בגילאים מתקדמים ובעיקר אלה שאינם מעוקרים / מסורסים. אז נכון, לא מדובר על מחלה סימפטית, אך בעת שמזהים אותה בשלבים מוקדמים, הטיפול יכול בהחלט להציל את חייו של החתול ולשפר את איכות חייו. שימו לב כי הגידולים הסרטניים יכולים לצוץ באיברים שונים, בסיכון גבוה במערכת המין והעטינים של חתולות לא מעוקרות ובמערכת המין  של חתולים לא מסורסים, ובהתאם משתנה גם הטיפול ואורכו. 

האחריות היא בעיקר שלכם!

אין עוד מישהו שמכיר את החתול שלכם טוב יותר מכם. בעת שאתם מבחינים בשינוי בהתנהגות (ירידה בתיאבון, חוסר חיוניות, הסתגרות, חולשה, שתן וצואה שאינם אופיינים וכיוצא בזה), עליכם לגשת אל בית חולים לחיות. המרפאה הוטרינרית שלנו מטפלת גם במקרים דחופים, ואנו מציעים שירותים נרחבים 24 שעות ביממה! 

כל סימפטום מחשיד מצדיק בדיקה וטרינרית. הגיעו גם אתם אלינו והבטיחו רפואה שלמה לחתולכם!

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה