מזונות מסוכנים לחתולים – דעו ממה להימנע

מזונות מסוכנים לחתולים – דעו ממה להימנע

אחת הדרכים שלכם להראות לחתול שלכם אהבה, היא עם פינוקים קולינארים שונים. זה לא שהחתול לא אוהב את המזון הקבוע שלו, אלא שבאמצעות אותם חטיפים קטנים, אתם מחזקים אותו על התנהגות טובה או פשוט מראים לו אהבה. לעתים, הכוונות הטובות שלכם מתפספסות, ומבלי שבאמת התכוונתם לכך אתם יוצרים נזק בריאותי לחתול.

כבר ביום בו אתם מאמצים את החתול שלכם, כדאי להגיע לפגישה אצל הוטרינר. מעבר לכך שיתבצעו בדיקות כלליות, הרי שתקבלו אתם סל של כלים והמלצות לגידול החתול. בין היתר? במה מותר להאכיל אותו ובמה לא. לפניכם, כמה מזונות אסורים שאין לתת לחתול בשום פנים ואופן!

דגים נאים ובשר לא מבושל

עבורכם טרטר או סביצ'ה נחשבים מנות גורמה? רק עבורכם! יש להימנע באופן חד משמעי מהאכלת החתול בבשר לא מבושל, דגים נאים או כל צורה אחרת של מאכלים חיים. כידוע, ישנו חשש ממשי כי בשרים ודגים לא מבושלים יכילו כמות חיידקים גדולה שתבסס את התנאים האידיאלים לזיהומים קשים. 

עצמות מכל סוג

ישנם חטפים שונים המיועדים לכלבים ולחתולים בצורת עצמות. אל תתבלבלו: חטיפים הם עולם נפרד ועצמות טבעיות הן דבר אחר לחלוטין. מטבע הדברים, ישנן עצמות עבות לצד עצמות דקות יותר, היוצרות נזקים שיכולים להיות בלתי הפיכים. הנזק המיידי וזה שצריך לעורר בכם את החשש הגדול ביותר הוא חנק, כאשר היו מקרים בהם חתולים נפצעו ודיממו בעקבות אכילת העצמות. 

מזונות פגי תקף

אתם רוצים לפנק את החתול בשאריות מזון? זהו לא רעיון טוב. אז נכון שלחתול יש 7 נשמות, אך גם יש לו קיבה רגישה. המון פעמים ישנה נטייה "לפנק" את החתול בשאריות סוף השבוע (של מזונות שאכן אפשר לתת לו), אך שאריות לא טריות יכולות ליצור נזקים בריאותיים. אוכל מקולקל או פג תוקף יכול להוביל לבחילות והקאות והוא לא בא בחשבון.

"עד היום נתתי לחתול שלי מה שרציתי ולא קרה לו כלום"

העובדה שהחתול שלכם לא הציף סימפטום מדאיג, לא אומרת כי אתם יכולים ולהמשיך לתת לו מזונות שאינם מומלצים. כידוע, נזקים לא משתקפים בהכרח בטווח הקצר, אלא גם בטווח הארוך. לחתול ישנה תזונה מומלצת שיש להיצמד אליה ורק אליה. מובן כי רצונכם הוא לפנק את החתול ולצ'פר אותו על התנהגות טובה (או פשוט כי אתם אוהבים אותו), אך אתם למעשה יוצרים נזק. מזונות מסוכנים לחתולים לא במקרה מוגדרים כך, וחשוב להימנע מהם בצורה חד משמעית.

"אז מה, אני לא אפנק אותו עכשיו?"

בטח שכן! כשם שאתם אוהבים לפנק, החתול אוהב להתפנק. התזונה של החתול צריכה להתבסס על מזון קבוע (ומוטב שהאוכל יבחר על ידי וטרינר מומלץ). עם זאת, תמיד אפשר לשלב חטיפים המיועדים לחתולים, כמו גם נשנושים שיש לכם במקרר. אם צריך לנקוב בנוסחה מנצחת, הרי שהיא תהיה כך: כ-85% מהתזונה של החתול תהיה התזונה הקבועה – האוכל המיועד לו. עוד כ-15% יהיו אותם פינוקים משתנים. תוכלו לשלב את אותם חטיפים שונים על בסיס יומי, אך בהחלט כדאי להעניק תשומת לב לכמויות.

החתול נחנק, מדמם או מקיא? הגיעו לוטרינר!

האחריות שלכם כבעלי החתול היא להישאר ערים לכל סימפטום מחשיד. תגובות שונות הן המון פעמים תוצר ישיר של המזון שהחתול אוכל, כך שעולה שוב החשיבות של מזונות מסוכנים לחתולים. וטרינר חירום יעניק לכם מענה מיידי, וימנע מהחתול שלכם סבל מתמשך. כידוע, בעיות לא נעלמות כך מעצמן, אלא שטבען להתפתח. לכן, במידה והחתול שלכם לא מגיב טוב למזון הקבוע או לנשנושי הפינוק, הגיעו אל הוטרינר לבדיקה.

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה
דילוג לתוכן