גם כלבים סובלים מאלרגיות

גם כלבים סובלים מאלרגיות

אם ישנו דבר שלא תאחלו לעצמכם, הוא לסבול מאלרגיה. חשיפה לגורם מעורר אלרגיה יכולה לייצר סימפטומים לא נעימים שבאים לידי ביטוי בגרודים, פריחה, ריח לא נעים מעור ופרווה, הפרשות אף, עיניים, אוזניים. ממש כפי שבני האדם חשופים לאלרגיות שונות ממקורות שונים, כך גם בעלי החיים והכלבים. 

כבעליו של הכלב, האחריות שלכם היא לאבחן ברמה הראשונית שינוי בהתנהגות או שינוי חזותי הניכר על הכלב. כידוע, הכלב לא יודע לתקשר מולכם בשפה את שהוא מרגיש, כך שחשוב לשים לב לשינויים שונים שיכולים לרמוז על אלרגיה אפשרית. במקרה שכזה, מומלץ להגיע לבדיקה אצל הוטרינר שתשלול או תאשר את האלרגיה של כלבכם.

אלרגיה למזון – איך תבחינו בה?

לכל כלב, בהתאם לגזע שלו, לגילו ולגודלו הפיסי, מותאם מזון מומלץ. את המזון אגב, כדאי שלא לרכוש על דעת עצמכם, אלא לקבל המלצה חמה מהוטרינר. אחת האלרגיות הקשות ביותר היא אלרגיה שיכול לפתח הכלב למזון שלו. כידוע, ישנה כמות מומלצת יומית שיש להאכיל באמצעותה את הכלב, וכל עוד הכלב אלרגי למזון – הרי שגם כמות מזערית מספיקה על מנת לעורר את המערכת החיסונית שלו.

איך תוכלו לזהות אלרגיה למזון? די בקלות: סימפטומים כדוגמת גרודים, אדמומיות בעור ופצעים, שלשול כרוני. הסיבה לאלרגיה נעוצה כמובן באחד או כמה ממרכיבי המזון, שיכולים להיות תירס, ביצים ולעתים זהו חלבון מסוים שיוצר את האלרגיה. לבדיקת אלרגיה למזון נותנים לכלב תקופה ארוכה (חודש וחצי – חודשיים) מזון היפואלרגני.

מצבי אלרגיות בכלבים: הפרעושים

מדובר על אחת האלרגיות הנפוצות ביותר, ואחת האלרגיות שהכי פחות רצויות על ידי בעלי הכלבים. מדוע? כל עוד מדובר על אלרגיה לאוכל, הרי שניתן להחליף את המזון הנוכחי במזון היפואלרגני. עם זאת, באלרגיה לפרעושים תמיד עולה תחושת החלחלה כי הכלב שכל כך אוהבים, סובל מפרעושים וגם אלרגי אליהם. אז נכון, פרעושים אינם אורחים שהייתם רוצים לארח בביתכם (ובטח שלא על גופו של הכלב שלכם), אך יש מה לעשות:

ראשית, דאגו לטפל בפרעושים בצורה רציפה. ביקור תקופתי אצל הוטרינר יוכל לכלול גם את הטיפול בפרעושים. כיום, השיטות הנפוצות ביותר הן טיפול באמצעות טיפות מיוחדות המטופטפות לאזור הצוואר, או באמצעות כמוסה שעל הכלב לצרוך בכל כמה חודשים (שגם נחשבת יעילה יותר). כך, מראש אתם מונעים את חשיפת הפרעושים לכלבכם. עם זאת, במידה והכלב אכן נחשף לפרעושים, הרי שתוכלו להבחין בגירוד מתמשך שאינו מאפיין את הגירודים הטבעיים האופיינים לכלבים. 

זיכרו כי הפרעושים לא רצויים על גופו של הכלב כך או כך. לכן, אם כבר התבצעה חשיפה, הגיעו אל המרפאה הוטרינרית לקבלת טיפול מתאים לכלבכם.

מצבי אלרגיות בכלבים: הפרעושים

אלרגיות לגורמים סביבתיים משתנים

ממש כמו בני האדם, גם הכלבים יכולים לסבול מאלרגיות שונות: החל מאלרגיה לאבק, דרך אלרגיה לתכשיר ניקוי ועד אלרגיה לפריחה של עץ מסוים. כל עוד אתם יכולים למנוע את המפגש שבין כלבכם ובין גורם האלרגיה, מצוין. לעתים, כל מה שאתם צריכים הוא לשנות הרגלים (לדוגמא: החלפת בושם, חומר ניקוי, עציץ מסוים בבית וכן הלאה). 

עם זאת, במידה ואינכם מצליחים לזהות את הגורם שמעורר גירוי, כדאי להגיע אל המרפאה הוטרינרית. בדיקה שגרתית אצל וטרינר לא תוכל לאתר את האלגריה הספציפית, אלא שנדרשת בדיקת דם. הסימפטומים המקדימים יכללו גירודים בכל אזורי הגוף של הכלב, תוך שתוכלו להבחין בעור מגורה. חשוב מאד שלא לדחות את הביקור אצל הוטרינר, ולזכור כי כל יום שעובר גורם לכלב עוד סבל מיותר.

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה