מצבי חירום בכלבים

מצבי חירום בכלבים

הכלב שלכם התעלף, נפל מקומה גבוהה או שנוצרה לו כוויה בעקבות משקה חם שנשפך עליו? עליכם להגיע מיידית אל וטרינר תורן! ככל שתעניקו לכלבכם מענה מהיר יותר, כך יחסך ממנו סבל רב. ישנם שלל מקרים המצדיקים הגעה מיידית אל הוטרינר, והם כוללים בין היתר:

  • אכילת חפצים שאינם מיועדים למאכל
  • הקאות ושלשולים
  • דם בשתן או בצואה
  • רעידות וקושי בהליכה ועוד…

 

העניקו תשומת לב לכל שינוי התנהגותי ופיסי אצל כלבכם! מצבי חירום בכלבים מצדיקים הגעה מיידית אל הוטרינר?

1. שינוי בהתנהגות הקבועה של כלבכם

גם אתם מחכים בסופו של כל יום להגיע אל חזרה אל ביתכם, ולזכות באהבה הגדולה שמעניק לכם כלבכם. כבר מספר ימים שכלבכם מגיב באפתיות, חוסר שמחה ונוטה להסתתר מתחת למיטה או לספה? מדובר על מקרה המצדיק הגעה אל הוטרינר. המון פעמים עולה השאלה והיא באיזה שלב צריך לפנות אל הוטרינר, הרי לעתים הכלב רוצה להתכנס ולהתבודד, וזה בסדר. כל עוד אתם מבחינים בתופעה הנמשכת על פני כמה ימים מבלי שישנו שינוי בהתנהגות הכלב, אל תהססו – הגיעו אל וטרינר חירום.

 

2. כשהטיול בגינה הפך למלחמת כלבים

ישנם כלבים רגועים יותר וגם כלבים שהם קצת יותר סוערים. כבעליו של הכלב, אתם עושים כל שאתם יכולים על מנת להגן עליו, גם בטיולים בגינה הציבורית. עם זאת, אתם לא תמיד יכולים לשלוט בכל מה שקורה, בטח בעת שישנם כלבים משוחררים. קרה וכלב אחר תקף את כלבכם וכעת הוא מדמם? פצעי נשיכה ודימום מחייבים אתכם להגיע אל וטרינר חירום לקבלת טיפול SOS מיידי.

 

3. נפיחות שאינה סבירה

וטרינר חירום יקבל אתכם גם בעת שתגיעו עם כלב הסובל מנפיחות. כבעליו של הכלב, אתם מכירים אותו גם ברמה האישיותיות שלו אך גם ברמה הפיסית. למעשה, לעתים קל יותר להבחין בשינויים הפיסים מאשר אלו ההתנהגותיים. בעת שאתם מזהים נפיחות באזור הבטן, ביד, בפנים או בכל אזור אחר בגופו של כלבכם, אל תהססו ופנו מיידית אל וטרינר חירום. גילוי מוקדם של מצבים רפואיים כאלו ואחרים, יכול למנוע מכלבכם המון סבל בעתיד.

 

4. כשהכלב שלכם לא אוכל ולא שותה

כן, גם כלבים יכולים לסבול ממצבים מנטליים לא כל כך טובים (חוסר שקט, דיכאון, חוסר חיוניות ועוד). ישנם כלבים מאומצים שעברו טראומות שונות או חלילה התעללויות, כך שלא אחת עולות בהם תמונות שונות המקשות על התפקוד שלהם. מעבר לכך שחשוב לעטוף ולאהוב את הכלב, גם חשוב לזכור כי בעת שהוא אינו אוכל ואינו שותה, יכולים להיווצר נזקים נוספים.

כאשר הכלב מגיב לארוחות באפתיות וחוסר חשק, כדאי להגיע לוטרינר תורן שיבדוק אותו. שימו לב כי חוסר תיאבון המון פעמים מעיד על מחלה, כאבי בטן וכן הלאה. בדיקה יסודית במקרה הזה, הכרחית.

 

5. גירוד בלתי פוסק

כלבים נוטים "לנקות" את עצמם באמצעות ליקוק גופם, הוצאת קוצים שהם אספו לגופם לאורך הטיול ולעתים גם באמצעות גירוד שטחי. חשוב מאד שתבחינו בין גירוד סביר, ובין גירוד שפשוט אינו פוסק. כידוע, הכלבים חשופים לפרעושים וקרציות שהם הדבר האחרון שתרצו על גופו של כלבכם. כל עוד מדובר על קרציות או פרעושים, הרי שהוטרינר יטפל בכלב בטיפול סטנדרטי של תכשירים או כדורים ייחודים. 

 

עם זאת, חשוב לשלול עם וטרינר תורן כי אין מדובר על תגובה אלרגית חריפה, שיכולה להזיק לכלבכם. בדיקה על ידי וטרינר תורן תבטיח כי כלבכם יקבל את המענה הראוי ביותר.

 

בנוסף רצוי שתבדקו גם את נושא החיסונים לכלבים.

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה