דלקת חניכיים בחתולים

דלקת חניכיים בחתולים

אם יצא לכם לסבול בחייכם מדלקת חניכיים, אתם לבטח זוכרים עד כמה סבלתם: נפיחות רבה, דימום בעת צחצוח וכאב רב שהופיע עם גריסת המזון. דלקות החניכיים אינן שכיחות רק בקרב בני האדם, אלא גם בבעלי חיים. מאחר ומדובר על החניכיים, הרי שכבעליו של החתול יהיה לכם המון פעמים קשה לאתר את הדלקת – פשוט מאחר ומדובר על אזור פנימי יותר. עם זאת, דעו כי דלקת חניכיים בחתולים יכולה לגרום לסבל רב ויש לטפל בה בהקדם האפשרי.

ההמלצה אליכם היא להגיע לביקורת לפחות אחת לחצי שנה אצל הוטרינר המטפל המציע שירותים וטרינריים. בדיקה שכזו אמורה לאשר את בריאותו התקינה של החתול, או לחילופין להסב את תשומת לבכם לסימפטומים שונים שיש לטפל בהם. לשמחתכם, דלקת חניכיים בחתולים ניתנת לטיפול גם על ידכם, כאשר הטיפול האיכותי ביותר הוא הטיפול המונע. מה חשוב לדעת?

ניתן למנוע מראש את דלקת החניכיים אצל חתולים

סביר מאד להניח כי רופא השיניים שלכם חלק אתכם שלל טיפים שמטרתם לסייע לכם למנוע את דלקת החניכיים. טיפים אלו כוללים צחצוח שיניים לאחר כל ארוחה, ניקוי השיניים באמצעות החוט הדנטלי ושימוש בתכשירי שטיפת פה. המטרה כמובן היא לצמצם את נוכחות החיידקים, וכך להפחית את הסבירות להופעתה של הדלקת. 

איך מונעים דלקת חניכיים בחתולים? באמצעות ניקוי השיניים של החתול. טיפולי השיניים – אצל כלבים ואצל חתולים, מתבצעים בהרדמה מלאה, או בטשטוש רב. כידוע, חתולים קצת פחות ישתפו פעולה לאורך טיפול שיניים וזו הסיבה כי נהוג להרדים אותם. מדובר על טיפול שאורך כ-45 דקות לערך, לאורכו מתבצע ניקוי של אבנית שגם מונע דלקת חניכיים, וגם פותר אותה במידה והסימפטומים שלה כבר מופיעים.

ניתן למנוע מראש את דלקת החניכיים אצל חתולים

"יש לי דרך לאבחן בעצמי את הדלקת לחתול שלי?"

מדובר על שאלה מצוינת! גילוי מוקדם של הדלקת מאפשר מתן טיפול מיידי, תוך מניעת סבל רב לחתול. כאמור, מאחר ומדובר על החניכיים ולא על אזורים חיצוניים בגוף, קצת קשה יותר לאתר את הדלקת לבד. עם זאת, בעת שהחתול סובל מדלקת חניכיים, הרי שהוא מפגין זאת גם בהתנהגויות אחרות:

  • ככלל, בעיות בפה של החתול ניתן לאתר באמצעות ריח רע. ריח שכזה יכול להעיד על שיניים רקובות, אך גם על דלקות חניכיים במצבים התחלתיים או מתקדמים
  • אם לחתול שלכם יש צעצוע ואתם מזהים דם עליו, נסו להבין האם מדובר על דימום שמקורו בחניכיים
  • כמו כן, מאחר וישנו כאב במהלך גריסת המזון, ישנם חתולים שנמנעים מאכילה על מנת שלא להכאיב לעצמם. במידה והחתול שלכם נמנע מאכילה, זהו סימפטום מחשיד על כל פנים שיש לבדוק אותו לעומק.

צחצוח שיניים לחתולים – עד כמה הוא חשוב?

סביר מאד להניח שאתם לא נוהגים לצחצח את שינייו של החתול שלכם. לא משנה עד כמה אתם אוהבים את החתול, הרי שמדובר על פעולה בריאותית שלא רבים מודעים לה. אצל חתולים הסובלים כרונית (או אקוטית) מבעיות שונות בחניכיים, חשוב לטפח שגרת תחזוק המבוססת על צחצוח השיניים. המטרה היא להסיר את שכבות החיידקים, וכן להפחית את הסיכוי להיווצרות הדלקת. תדירות הצחצוח המומלצת היא פעם ביום לפחות, אך גם במידה ותצחצחו את שיניו כפעמיים בשבוע, אתם עושים עבודה נפלאה. שימו לב:

  • יש לצחצח את שיני החתול רק לאחר קבלת תדרוך מלא מהוטרינר
  • יש להשתמש במשחה ייעודית לחתולים המומלצת על ידי הוטרינר המטפל
  • חזקו את החתול בחיזוק חיובי לאחר הצחצוח כך שתוכלו לטפח את הריטואל ללא התנגדויות

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה