איך מגדלים כלב מאושר ובריא?

איך מגדלים כלב מאושר ובריא?

ההחלטה שלכם לאמץ כלב מרמזת על אהבתכם לבעלי חיים, ולכלבים בפרט. אם אתם הורים, לבטח אתם זוכרים היטב את החששות שהיו לכם טרם הגעתו של הילד הראשון לעולם: איך מטפלים בו, איך דואגים לו, מהם הצרכים שלו ואיך יוצרים עבורו סביבה חמה ותומכת? סביר להניח כי אותן השאלות עולות גם כעת, עם אימוץ גור הכלבים שהכניס אור גדול לחייכם.

רבים טוענים כי אהבה היא הדבר החשוב ביותר עבור הכלב שלכם. לצד האהבה הגדולה שהיא בהחלט חיונית וחשובה, כדאי שתהיו ערים גם אתם לדגשים הבאים הרלוונטיים לגידול הכלב שלכם. כך, בין היתר, תוכלו להפוך את הכלב שלכם לכלב בריא ומאושר.

החשיבות הגדולה של מזון הכלבים והרגלי האכילה

המזון משפיע באופן ישיר על בריאותו של הכלב שלכם. כפי שאתם מושפעים מהמזון שאתם אוכלים – לטובה או לרעה, כך גם הכלב שלכם. תוכלו להתייעץ עם הווטרינר המטפל לגבי סוג המזון המתאים ביותר לכלבכם, כאשר הפרמטר שבעיקר נלקח בחשבון הוא גיל הכלב.

  • בנוסף, כדאי להרגיל את הכלב לשעות קבועות של ארוחות, כך שנוצר לו ריטואל קבוע וסדר מסוים שהוא לומד להכיר.
  • הכינו את קערת המזון בפינה של הכלב בביתכם ומלאו אותה עם כל ארוחה. שימו לב כי בהחלט כדאי לחנך את הכלב להמתין למילוי הקערה על ידכם, זאת בכדי למנוע מקרים בהם הוא קופץ עליכם ומשתולל. תזונה נכונה, איך לא – משפיעה על הבריאות.

קראו עוד אודות מזון רפואי לכלבים.

מתן חיסונים ובדיקות אצל הווטרינר

ככל שיעבור הזמן, תגלו כי הצרכים של הכלב שלכם לא ממש שונים מהצרכים שלכם, כבני אדם. כפי שאתם נוהגים להגיע אל רופא המשפחה שלכם אחת לתקופה, כך כדאי גם עם הכלב.

  • עליכם לזכור כי בדיקה תקופתית שגרתית, המון פעמים יכולה למנוע סבל רב בהמשך. מיד לאחר האימוץ, יהיה כדאי בהחלט להגיע עם הכלב לווטרינר, ובהתאם לגילו ומצבו להעניק לו את החיסונים הבסיסיים הנדרשים.
  • בהמשך, יומלץ לכם לבקר אצל הווטרינר בתדירות קבועה, כך שהכלב שלכם יהיה דרך קבע תחת מעקב.

קראו עוד על חיסונים לכלבים.

אלפו את הכלב שלכם – גם אתם תרוויחו

חשוב להבהיר נקודה מהותית: אילוף כלבים אינו רלוונטי רק לבעלי כלבים המעוניינים להתחרות עם הכלב שלהם בתחרות כלבים. נוצר בלבול גדול מאד שבגללו מונעים מהכלב את האילוף שיכול להטיב עם חייו, וגם עם חייכם.

  • עם אילוף מקצועי ונכון, ניתן לפטור את הכלב מהרגלים רעים ולהפוך אותו לקשוב ומחונך. תחילה, יהיה כדאי בהחלט לפנות למאלף מקצועי, כאשר בהמשך תוכלו להמשיך גם בתכנית של אילוף עצמאי בהתאם להוראות שתקבלו.

איך מגדלים כלב מאושר ובריא?

נסו להימנע מחיזוקים חיוביים באמצעות אוכל

כבעליו של הכלב, אתם רוצים לחזק אותו מפעם לפעם. לא אחת נמתחה ביקורת על כך שהמון הורים מצ'פרים את הילדים באמצעות ממתקים וחטיפים לא בריאים, ונדמה כי ההרגל הזה גם עבר אל יחסי הגומלין של בין האדם לכלב. אפשר בהחלט לחזק את הכלב עם חטיף בריא המיועד לכלבים, אך חשוב לזכור כי גם כלבים בעלי נטייה להשמנה. לכן, היצמדו ככל הניתן למזון שהותאם לכלב שלכם. החטיף הטעים? יינתן באירועים מיוחדים ולא על בסיס יומי.

טפחו שגרת טיולים קבועה עם הכלב שלכם

אז כמה פעמים ביום צריך להוציא את הכלב מחוץ לבית?

  • ההמלצה היא על 4 פעמים ביום, כאשר הכלב שלכם יוכל להסתדר גם עם 3 טיולים. לא משנה כמה הכלב שלכם אוהב את הפינה הפרטית שלו בבית, הוא גם צריך לנשום אוויר צח, להריח, להתגרות, להתפתח, להכיר חברים חדשים על ארבע בשכונה וכמובן לעשות את צרכיו. הקפידו על שעה ביציאות קבועות, כך שהכלב שלכם ילמד להתרגל אליהן.

אולי יעניין אותך גם:

תכנית בריאות שנתית לכלבים