האם כדאי לפנק את הכלב עם עצם

האם כדאי לפנק את הכלב עם עצם

לא מעט אנשים בוחרים לצרף לעצמם בן משפחה חדש ההולך על ארבע. אין ספק כי הכלב מהווה את חיית המחמד האידיאלית ביותר, הוא נהנה מיחס ותשומת לב, מוכן ללמוד כל טריק וכמובן נהנה מטיולים, הליכות וריצות. מדובר על החבר הטוב ביותר של כל ילד וכל מבוגר, אך על מנת לשמור על בריאותו ועל איכות חייו, יש צורך לדעת בדיוק על מה להקפיד וממה להימנע. לרוב האנשים ברור כי כלב בריא ומאושר הינו כלב אשר נהנה מתזונה ברמה גבוהה, טיולים ארוכים וכמובן מגוון רחב של פעילויות ומשחקים. אך חשוב לזכור כי למרות הרצון לפנק את הכלב בחטיפים שונים, יש צורך לדעת מראש מה יכול להתאים לכלב ומה עלול לסכן את בריאותו. אנו במרכז וטרינרי אנימל סנטר, נשמח לסייע לכל אדם שמעוניין ללמוד יותר אודות הטיפול ההולם ביותר בכלב שלו.

מדוע חשוב להימנע מלתת לכלב שלכם עצמות?

קודם כל, חשוב להגדיר כי ישנו הבדל מהותי בין ה"עצמות" שניתן לרכוש בחנות חיות לבין עצמות המגיעות ישירות מהצלחת שלכם. חשוב להבין כי עצמות הנמכרות בחנויות החיות השונות, עשויות למעשה מעור דחוס, אשר הכלב יכול ללעוס בצורה בטיחותית וללא שום סיכון. לעומת זאת, עצמות המגיעות מהצלחת שלכם, נוטות להישבר לחתיכות חדות, אשר עלולות לחתוך ולשרוט את הפה של הכלב ואת כל מערכת העיכול. לא פעם ניתן לשמוע על כלב אשר נאלץ להגיע לטיפול חירום אצל הוטרינר, בעקבות פגיעה בפה או בלשון לאחר לעיסת עצם. כמו כן, חשוב לדעת כי עצמות חזקות במיוחד, עלולות לשבור את שיני הכלב ולהצריך טיפול דנטאלי מסובך ויקר.

כל הסיבות לוותר על פינוק הכלב בעצם

כדאי לדעת כי עצמות בקר למשל, עלולות להיתפס סביב הלסת התחתונה של הכלב, דבר שכמובן עלול להוות טראומה רצינית עבור הכלב והבעלים כאחד. במקרים כאלו יש לפנות בצורה מידית לוטרינר, על מנת להסיר את העצם התקועה. הדבר נכון גם במקרים בהם חלקיקי עצם נשאפים לתוך קנה הנשימה, דבר שעלול להוביל לקשיי נשימה קשים ולפרוצדורת חירום אצל הוטרינר. כדאי לדעת כי חלקי עצמות עלולות להיתקע במעיים של הכלב ולגרום לחסימה, או לחילופין, להילכד בקיבה ולסכן את הכלב בחירור דופן הקיבה. לכן בכל המקרים האלו, חשוב לפנות באופן דחוף לוטרינר, על מנת להוציא את העצמות ולמנוע סבל מיותר מהכלב. כמו כן, כדאי להוסיף כי עצמות עלולות לגרום גם לעצירות קשה ולדימום מאסיבי לכל אורך מערכת העיכול.

אנו במרכז וטרינרי אנימל סנטר נשמח לסייע ולייעץ לכל אדם, אשר מעוניין לגדל כלב, אך אינו בקיא בכל הדקויות השונות הקשורות לגידולו. אנו מספקים שירות וטרינרי ברמה הגבוהה ביותר, תוך כדי הקפדה על אהבה ומחויבות לבעלי החיים. לקבלת ייעוץ או זימון תור, צרו קשר.

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה
דילוג לתוכן