יש מקרה חירום? יש וטרינר לצ'ינצ'ילות!

יש מקרה חירום? יש וטרינר לצ'ינצ'ילות!

ראשית, נאחל לכם ולצ'ינצ'ילה רק בריאות! דבר נוסף שנאחל לכם הוא שלא תדעו מקרי חירום עם הצ'ינצ'ילה שלכם. ובכל זאת, במקרי החירום אינכם לבד! אנחנו ב"אנימל סנטר" זמינים לכם עם וטרינר לצ'ינצ'ילות שעובד גם במתכונת חירום 24 שעות ביממה. אז מהם מקרי החירום הנפוצים בצ'ינצ'ילות, מה עליכם לעשות במקרי חירום וממה יש להימנע? התשובות, לפניכם.

אתם שואלים, וטרינר לצ'ינצ'ילות עונה: מהו מקרה חירום?

במרפאה שלנו אנו מעניקים טיפולים שגרתיים – שוטפים וטיפולי חירום. מהו ההבדל ביניהם?

  • טיפולים שגרתיים – ביקורות כלליות לצ'ינצ'ילות, פגישות ייעוץ בנושא תזונה ותנאי ממשק נכונים לגידולה, טיפולים מונעים וכיוצא בזה.
  • טיפולים דחופים – הגעה למרפאה "מעכשיו לעכשיו", בעקבות מצב שבע"ח החולה או בעקבות אירוע חירום פתאומי ואקוטי. 

באילו מקרים דחופים יש להגיע עם הצ'ינצ'ילה לבדיקה אצל וטרינר לצ'ינצ'ילות?

  • חוסר חיוניות כללי ומתמשך שבא לידי ביטוי באנרגיה נמוכה, אפס פעילות ומנוחה רבה.
  • הימנעות גורפת מאוכל ושתייה – הצ'ינצ'ילה לא אכלה ושתתה יותר מיממה.
  • הצ'ינצ'ילה נפגעה מנפילת חפץ כבד, אחד מבני הבית דרך עליה בטעות וכיוצא בזה.
  • הצ'ינצ'ילה נחשפה ממושכות לטמפרטורות גבוהות (לאחר ששיחקה זמן רב במרפסת או בחצר לדוגמא)
  • הצ'ינצ'ילה אפטית ומתנשמת בכבדות .

חשוב להדגיש: במצבי חירום, כל דקה חשובה. מהירות התגובה שלכם קריטית ופעמים רבות, היא זו שתציל את הצ'ינצ'ילה. כל עוד מדובר  במקרה חירום, אין לדחות את ההגעה למרפאה הווטרינרית, אלא לדבר איתנו מיד. אנו מדגישים: אין לחכות שעה ולראות איך הצ'ינצ'ילה מרגישה, להמתין לבוקר או לתת לה עזרה ראשונה על דעת עצמכם. אנו זמינים עבורכם ועבור הצ'ינצ'ילה בדיוק עבור מקרים אלו.

"הצ'ינצ'ילה שלי חסרת מצב רוח ואנרגיה, זהו מקרה חירום?"

זו שאלה מצוינת, וכעת נסביר: אפיזודה חד פעמית/קצרה, אינה מוגדרת כאירוע חירום. למרות שאנרגיה גבוהה היא אינדיקציה נפלאה לחיוניות, העובדה כי הצ'ינצ'ילה לא נחה ולא משחקת מספר שעות, לא מעידה כי זהו אכן מקרה חירום. כל עוד ההתנהגות נמשכת, ואתם מזהים דפוס שאינו אופייני לצ'ינצ'ילה, התייעצו עם וטרינר לצ'ינצ'ילות. במקרים כאלו, נבחן האם ישנן התנהגויות נוספות מלבד המנוחה שעלולות לרמוז על מצב חירום (לדוגמא: חוסר תיאבון).

"לא עדיף להעניק עזרה ראשונה לצ'ינצ'ילה ולהמתין לבוקר?"

התשובה היא שלא אופן מוחלט. לא במקרה אנו מציעים את שירותי החירום שלנו – הם חיוניים ויכולים להציל את חיי הצ'ינצ'ילה. עזרה ראשונה שתעניקו, לרוב, תסתמך על אינטואיציה או מידע שנחשפתם אליו באינטרנט. לא רק שסביר שלא תועילו לצ'ינצ'ילה, אלא שטיפול לא מתאים אף יכול להזיק לה ולעיתים להיות קטלני

חשוב לדעת שברוב המקרים, לא יהיו לכם בבית תרופות מתאימות, מכיוון שחיות אקזוטיות לרוב דורשות תרופות מיוחדות שאינן בנמצא בבית רגיל.

השעה עשר בלילה והצ'ינצ'ילה לא שותה ולא אוכלת כבר 24 שעות? המתנה לבוקר יכולה לסכן את חייה! וטרינר לצ'ינצ'ילות זמין לכם במספר טלפון החירום  053-6808788. תתבקשו לתאר את רצף האירועים ואת מצבה הנוכחי של הצ'ינצ'ילה. בהתאם, לאחר בדיקה מקיפה, יומלץ לכם על הטיפול הראוי והאחראי ביותר. 

זכרו: בריאותה וחייה של הצ'ינצ'ילה תלויים במידה רבה בכם.

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה
דילוג לתוכן