פרוצדורת סירוס ארנבים – מיותרת או מומלצת?

פרוצדורת סירוס ארנבים – מיותרת או מומלצת?

כשמגיעים אלינו למרפאה, אנשים שאימצו ארנב, מבקשים לקבל מאיתנו הדרכה יסודית באשר לתנאי גידולו, סוג המזון המומלץ בעבורו, הטיפולים הווטרינרים הנדרשים וכיוצא בזה. כשאנחנו ממליצים על אפשרות הסירוס או העיקור, התגובה שאנו מקבלים לרוב היא: "סירוס ארנבים? הייתי משוכנע שרק חתולים וכלבים ניתן לסרס". האמנם?

לא יכולים לחכות להכתיר את הארנב כבן משפחה, לצ'פרו בגזרים ולרכוש בעבורו כלוב? רגע לפני, אנחנו ב"אנימל סנטר" שמחים לשתף אתכם באחת הפרוצדורות המומלצות והבריאות (!) ביותר עבור ארנבים: סירוס. 

פרוצדורה המשפרת את איכות החיים: סירוס ארנבים

אז האם כדאי לסרס את הארנב? אם תשאלו אותנו, התשובה היא חד משמעית – כן (למעט מקרים בהם הפרוצדורה עלולה להיות מסוכנת עבור ארנב ספציפי בעקבות מצבו הבריאותי). הזמן האידיאלי לביצוע הסירוס, הוא עם הגעתו של הארנב לשלב הבגרות המינית, כאשר מדובר על גיל חמישה חודשים פחות או יותר. מבלי להאריך במילים, אלו הם יתרונות ההליך המבוצע אצלנו במרפאה:

  • מניעת סבל והזנחה של ארנבים – בניתוח הסירוס, תחת הרדמה מלאה, מוסרים האשכים מגופו של הארנב. אנו מודעים לרגישות הגבוהה שיש לנושא, אך חשוב להבין כי ארנבים (ובעלי חיים באופן כללי), לא תופשים את עניין "ההורות והאהבות" כמו בני האדם. לצערנו, לא כל הארנבים מוצאים בסופו של דבר בית חם (כמו שאתם מעניקים לארנב שלכם), מה שמוביל בסופו של דבר לנטישות, הזנחה וסבל רב. ניתוח הסירוס כאמור, עשוי להפחית את התופעה בצורה ניכרת.
  • ארנב מסורס, ארנב שליו – השובבות, העליזות והחיוניות של הארנב הן האלו שגרמו לכם להתאהב בו ולרצות לגדלו. ובכל זאת, ארנבים שאינם מסורסים נוטים להיות "מפוזרים" התנהגותית (אגרסיביות יתר וסימון טריטוריה), מה שעלול להקשות עליהם ובעיקר על בני המשפחה. לאחר סירוס ארנבים, ניתן להבחין בהתנהגות שלווה ומתונה יותר, המשפיעה באופן ישיר על איכות חייו. תזכורת: תוחלת החיים של הארנבים ארוכה יחסית ויכולה להגיע אפילו ל 10 שנים.
  • ארנב מסורס, ארנב בריא יותר – אצל ארנבים כמו אצל בע"ח רבים, בגלל תוחלת החיים שהתארכה באופן ניכר, ישנה נטייה להתפתחות גידולים סרטניים באשכים, המסכנים את חייו, הסירוס מונע סכנה זו.

 

"ניתוח הסירוס נחשב מורכב או פשוט?"

ישנם המון מיתוסים סביב ניתוחים, בדגש על ניתוח הסירוס. אנחנו שמחים לבשר כי בשונה מניתוחים אחרים המבוצעים בבעלי חיים, סירוס ארנבים נחשב פשוט יחסית ויש לכך הסבר: ישנם ניתוחים המבוצעים במטרה לרפא מחלה מסוימת. ביצוע ניתוח בבעל חיים חולה, אינו אידיאלי, שכן טמון בו סיכון מסוים. עם סירוס לעומת זאת, תנאי הפרוצדורה שונים לחלוטין: הארנבים צעירים ובריאים, כאשר תכלית הניתוח אינה לרפא דבר, אלא רק להסיר איבר במטרה למנוע בעיות רפואיות והתנהגותיות בעתיד. 

בנוסף, לפני כול ניתוח, אנו ממליצים על ביצוע בדיקת דם, לוודא שבע"ח בריא ויכול לעמוד בהרדמה ובפרוצדורה. חשוב לציין, שאנו, באנימל סנטר, משתמשים בציוד החדיש והבטוח ביותר להרדמת בע"ח  ולניטור תהליך ההרדמה והניתוח.

מחפשים וטרינר לארנבים? ב"אנימל סנטר" אנו מעניקים שירות וטרינרי מלא לחיות אקזוטיות, וכך גם לארנבים. אנו מתחייבים על טיפול מסור ורגיש, הנשען על ידע מקצועי עשיר, ניסיון רב ומכשור מתקדם המותאם לטיפול בחיות אקזוטיות, המסייע לנו באבחון וביצוע הפרוצדורות. במידה ויש לכם שאלות נוספות אודות ניתוח סירוס ארנבים, אתם מוזמנים לפנות אלינו כעת – 077-7222295

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה
דילוג לתוכן