מוציאים את כלבכם לטיול? רק עם רצועה!

מוציאים את כלבכם לטיול? רק עם רצועה!

עם או בלי רצועה – זו השאלה! למעשה, אין כאן באמת שאלה, שכן הרצועה חייבת להתלוות אליכם לכל טיול (כן, גם כשאתם רק יורדים לסיבוב קצר לפני השינה). אם אתם לא נמנים בין אלו המקפידים עליה, חשוב שתדעו מהי חשיבותה של הרצועה ומה היא עשויה למנוע. 

טיולים עם הכלב – אך ורק עם רצועה!

לבטח גם לכם יצא לא פעם לראות כלבים משוחררים בשכונת המגורים שלכם. כמעט תמיד, בעליהם של הכלבים המשוחררים יסבירו זאת כך: "הוא כלב טוב, הוא לא עושה כלום". גם אם הכלב אכן מחונך וחברותי, אין להוציאו לטיולים מחוץ לבית ללא רצועה! מעבר לכך שהחוק מחייב את בעלי הכלבים לקשירתם ברצועה, הרי שרצועה חיונית גם מסיבות נוספות:

  • שליטה מלאה והכרחית בכלב – לרצועה ישנו תפקיד חינוכי משמעותי! בעת שאינכם מסתובבים עם הרצועה, הרי שהכלב הוא זה ששולט בכם: עליכם לרדוף אחריו, לעמוד בקצב שלו, הוא זה שקובע את מסלול הטיול וכן הלאה. הרצועה מעניקה לכם שליטה, ובעיקר משקפת לכלב כי אתם בעליו, ולא להפך.
  • מניעת חיכוכים ותקיפות – גם הכלבים המחונכים, החברותיים והטובים ביותר, עלולים להגיב לאירועים מסוימים בתקיפה. הדבר האחרון שאתם רוצים להתמודד איתו הוא מצב בו כלבכם תקף אדם או כלב אחר. הרצועה כאמור מאפשר לכם לשלוט בו ולמנוע סיטואציות מסוג זה.
  • הרצועה מונעת "איסוף אוצרות" – כמו כן, הרצועה תאפשר לכם למנוע סיטואציות בהן הכלב מכניס לפיו דברים שאינם רצויים. כלבים נוטים להכניס לפה עצמות, חטיפים ואפילו גללים. כל אלו לא רק שאינם תורמים לכלב, אלא עלולים להזיק לו. הרצועה כאמור מעניקה לכם שליטה על כלבכם, ובשילוב עם ערנותכם עשויה למנוע כמעט לחלוטין מקרים שכאלו.

חשוב לדעת: המקום היחיד בו תוכלו לשחרר את כלבכם הוא בגינת כלבים מוגדרת ומגודרת. במידה וחשוב לכם לתת לכלבכם "חופש מהרצועה" ולאפשר לו להשתובב בעצמאות מלאה, חפשו גינת כלבים קרובה למקום מגוריכם.

"מהי תדירות הטיולים המומלצת עם הכלב?"

מספר הטיולים המינימלי הוא לפחות 3 פעמים ביום – בבוקר, בצוהריים ובערב. חשוב לזכור כי המטרה העיקרית של הטיולים היא לאפשר לכלב לעשות את צרכיו, כך שיוכל להרגיש נינוח ולא לחוץ. כמו כן, הטיולים מאפשרים לו לפרוק אנרגיה, לשחק עם חברים (אנושיים ועל ארבע) ולהתאוורר מאווירת הבית. דגשים חשובים באשר לטיולים:

  • חשוב מאד להוציא את הכלב לטיולים בשעות קבועות, כך שייוצר בעבורו מעין ריטואל / סדר יום קבוע. לדוגמא: 08:00 בבוקר, 14:00 בצוהריים ו-21:00 בערב. 
  • לפחות טיול אחד ביום צריך להיות ארוך יותר מהאחרים. לדוגמא: שני טיולים של רבע שעה-20 דקות, ועוד טיול ארוך ומשמעותי יותר של 45 דקות-שעה.

מחפשים וטרינר לכלבכם באזור הדרום? מעוניינים להתייעץ עם וטרינר בנושאים שונים הרלוונטיים לגידול ובריאות הכלב? אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לסייע – 077-7299925

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה
דילוג לתוכן