חורף חם – כיצד לטפל בבעל החיים בעונה הקרה? | מרפאה וטרינרית אנימל סנטר

חורף חם – כיצד לטפל בבעל החיים בעונה הקרה? | מרפאה וטרינרית אנימל סנטר

אז הבשורות המשמחות הן שהחורף בישראל קצר. הבשורות הפחות משמחות? החורף בישראל קר, ומאחר וישראל איננה נחשבת למדינה קרה וחורפית, רבים אלו שמתקשים להסתגל לטמפרטורות הנמוכות. הדרך שלכם להתמודד בכל זאת עם החורף היא עם מזגן החימום בבית, ברכב ובעבודה, מלתחה חורפית המבוססת על צעיפים ומעילים ואפילו אוכל חם ומנחם.

כשם שאתם צריכים להיערך לקראת החורף, כך גם בעל החיים שלכם. בעל החיים שלכם לא יכול לתקשר בשפה האם קר או חם לו, האם נעים לו או סובל מקור. כבעליו של בעל החיים, אתם נדרשים לבסס בעבורו את התנאים האידיאלים והחמימים לקראת החורף הקרב. בעלי חיים, ממש כמו בני האדם, נוטים לפתח מחלות בחורף, המשפיעות גם על המצב הפיסי וגם על מצבם הנפשי. אז איך מטפלים בבעלי החיים בחורף?

הכלב מתגורר במלונה בחצר? לא בחורף הקר

הדבר הבסיסי ביותר הוא לשנות את סביבת המגורים הקבועה של הכלב. ישנם כלבים שמתגוררים תחת כיפת השמיים – בחצר של הבית הפרטי. כל עוד לכלב יש מלונה נעימה, הרי שהוא בהחלט יכול להתגורר בחצר כמעט בכל ימות השנה. בחורף, בעת שהטמפרטורות יורדות, חשוב שתכניסו את בעל החיים האהוב שלכם אל תוך הבית. תוכלו לשמור על גבולות ברורים גם בתוך הבית, ולהקדיש לו פינה השייכת לו. כשהכלב שלכם לא ישן טוב בלילה בגלל קור, רעמים וגשם, גם אתם לא. 

טיולים עם הכלב: מתי יוצאים ואיך מתמודדים?

אתם מגדלים את הכלב שלכם בבית ומוציאים אותו לטיולים מספר פעמים ביום? עונת החורף ללא כל ספק מאתגרת, ומצריכה מכם להיות יצירתיים יותר. קחו אתכם 2 טיפים שחשוב ליישם:

  • ראשית, נסו להתאים את הטיולים למזג האוויר, כאשר המטרה היא לצאת לטיול כשלא יורד גשם
  • שנית, רכשו לכלב שלכם מעיל מותאם לבעלי חיים על מנת לשמור על חום גופו

במידה וכלבכם נרטב במהלך הטיול, חשוב מאד לנגב אותו היטב במגבת נקייה. על מנת להמחיש מהי התחושה של הכלב בעת שהוא רטוב, נסו לחשוב על עצמכם רטובים לאחר שהגשם תפס אתכם ללא מטרייה. סביר כי תרעדו, תחוש בקור משתק ותנסו להתחמם ולהתייבש באמצעות מזגן או תנור חימום. אל תתנו לבעל החיים האהוב שלכם לחוש צמרמורות או רעידות, ודאגו ליבש אותו מיד.

מקלחות ותספורות בחורף – כדאי או לא?

הפרווה של הכלב שומרת על חום גופו. כשם שאתם לובשים מעיל עבה, הפרווה של הכלב משמשת כמעיל האידיאלי. לכן, כדאי בהחלט שלא לספר את הכלב בחורף, שכן תספורת קצרה למעשה מורידה ממנו את "המעיל הנעים". בהחלט מומלץ לספר את הכלב בקיץ, ולחדש את התספורת לקראת עונת האביב החמימה. 

ומה באשר למקלחת? כל עוד הטמפרטורות בבית נעימות, תוכלו לרחוץ את כלבכם בהתאם לתדירות הנדרשת, אך לא יותר מפעם בחודשיים כמובן עם שמפו לכלבים.. אלו מכם שרוצים לבסס סביבה חמימה ונעימה יותר לכלב, יכולים להדליק תנור חימום מותאם לחדרי רחצה. אל תשכחו לייבש היטב את הכלב לאחר הרחצה (ניתן אף להשתמש במייבש שיער). 

המיטה של הכלב הביתי: איך מכינים אותה לחורף?

סביר כי גם לכלב שלכם ישנה מיטה שבה הוא ישן לאורך שעות היום והלילה. מרבית המיטות מרופדות ומספקות פינוק אידיאלי לכלבים (ולא רק להם) בחודשים החמים. עם זאת, בקיץ כדאי להוסיף שמיכת צמר קטנה שתאפשר לבעל החיים להתרכבל וליהנות מסביבה חמימה ונעימה יותר. 

הברקים והרעמים בחורף

אוזני הכלבים רגישות פי כמה מהאוזניים שלנו לרעשים ולתדרים שונים. רעש הרעמים בחוף, מאוד מפחיד את הכלבים ולא אחת נאלצים בני הבית לחפש אחר כלבם שברח מהבית או מהחצר עקב פחד מהרעמים.

לכן, ביום חורפי, מומלץ להכניס את הכלב לבית ולהרגיעו בעת השמע רעמים בחוץ.

מתי להגיע לוטרינר?

בעלי חיים יכולים להגיע למצב של היפותרמיה  או תת חום בחורף בעיקר בשל הטמפ' הנמוכות ובאם הם נרטבו. היפוטרמיה הנה בעיה המהווה סכנת חיים לחיית המחמד שלכם. במידה ואתם מזהים סימפטומים מחשידים – כאלו שאינם מוכרים לכם, כגון בע"ח רטוב, רועד, קר למגע, אפתי לסביבה, הביאו אותו מיד אל המרפאה לטובת בדיקה של וטרינר חירום.

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה