מה עושים כאשר ישנה אלרגיה לתוכים?

מה עושים כאשר ישנה אלרגיה לתוכים?

"אמא, אבא! אני רוצה ליום הולדתי תוכי!" – יתכן שגם אתם, הורים לילדים שנפעמים מעולם החי, התבקשתם להעניק להם במתנה בעל חיים. יותר ויותר מחקרים מצביעים על תרומתם של בעלי החיים להתפתחותם הרגשית של הילדים, מה שלבטח גורם לכם לשקול לחיוב, הכנסתו של בן משפחה חדש לביתכם. 

לפני שמאמצים בעל חיים (כמו תוכי למשל), נהוג לבצע תיאום ציפיות עם הילדים, להעריך את עלויות הגידול שלו ובעיקר להבטיח כי התנאים בביתכם/אורח החיים שלכם, מתאימים לגידולו. מניסיוננו, מה שכמעט ולא בודקים הוא, האם לאחד מבני המשפחה ישנה אלרגיה לבעלי חיים. ולאן אנחנו חותרים? לפני שהעוף הססגוני נכנס בדלת ביתכם, בדקו אם למישהו מבני המשפחה יש אלרגיה לתוכים, או ליתר דיוק ל"אבק הנוצות" שהם מייצרים.

איך בכלל בודקים אלרגיה לתוכים?  

אנחנו יודעים, יתכן שהדבר האחרון שחשבתם עליו בהקשר של אימוץ התוכי, הוא אלרגיה אפשרית אליו. ובכל זאת, מוטב שתדעו על אלרגיות אפשריות מוקדם ככל הניתן, ובעיקר לפני שאתם מאמצים/רוכשים את התוכי. מדוע? משום שבעת שמתגלה אלרגיה אצל אחד מבני המשפחה, ההחלטה שתתקבל בסופו של דבר היא למסור אותו (שכן הטיפול האיכותי ביותר לאלרגיה הוא הימנעות מוחלטת מהגורם המעורר אותה). תוכלו לחסוך את הטלטלה הרגשית הזו (מכם, מילדכם ומהתוכי) עם בדיקה פשוטה ומהירה יחסית שתקבע אם ישנה במשפחה אלרגיה לתוכים. ומה תוכלו לעשות?

  • אפשרות אחת, היא להיות בסביבתו של תוכי זמן ממושך יחסית (אצל חברים, בחנות חיות, בגן החיות וכיוצא בזה), ולבדוק אם צצים תסמיני אלרגיה כגון גירוי בעור, התעטשויות ואף נוזל.
  • אפשרות נוספת (ומומלצת יותר, שכן היא חד משמעית) היא לבצע בדיקת אלרגיה לבעלי חיים. הבדיקה פשוטה ולרוב מבוצעת על ידי בדיקת דם.


טוב לדעת:
אלרגיה לתוכים היא לרוב אלרגיה לסימן ההיכר הבולט ביותר שלהם – הנוצות המרהיבות והססגוניות או לאבקה שהם מייצרים. התסמינים שאמורים לעורר את חשדכם כי אתם אכן סובלים מאלרגיה הם:

  • התעטשות בלתי פוסקת / שיעול
  • עיינים לחות (תחושה כי דמעות "יושבות" על העיניים)
  • הפרשות מהאף
  • גירודים ופריחה
  • קושי בנשימה

לא אלרגיים לתוכים? ברכות חמות! ועכשיו…

ביצעתם בדיקת אלרגיה לבעלי חיים וקיבלתם "אור ירוק" לגדל תוכי? אין לנו ספק כי הוא יכניס לביתכם "מלודיה" נעימה והמון שמחה. עליכם לזכור כי בריאותו ורווחתו של התוכי, היא אך ורק באחריותכם. אנו מציינים זאת שכן התוכי, כמו כל בעל חיים אחר, נדרש לביקורות תקופתיות אצל הווטרינר ולעתים גם לטיפול במחלות נפוצות של תוכים (מהכלמידיה ועד מחלת המקור והנוצות). כבר בדרככם לביתכם עם התוכי, עצרו אצל וטרינר לחיות אקזוטיות לבדיקה מקיפה ראשונה ולקבלת הסבר, על תנאי ממשק והזנה נכונים לגידול התוכי שלכם.

מחפשים וטרינר לתוכים? ב"אנימל סנטר" אנו מתמחים במתן טיפול וטרינרי לחיות אקזוטיות, לרבות תוכים. ברשותנו הידע המקצועי, המכשור המתקדם והרגישות הגדולה להענקת טיפולים בסטנדרט הגבוה ביותר לחיות הללו. למידע נוסף בנושא אלרגיה לתוכים או תיאום ביקור במרפאה, התקשרו כעת – 077-7222295

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה
דילוג לתוכן