מתי כדאי לשקול לחיוב החלפת מזון לכלב?

מתי כדאי לשקול לחיוב החלפת מזון לכלב?

כלבכם מגיב באדישות לארוחות וכבר תקופה ארוכה נמנע מאכילה? יתכן כי החלפת המזון תעורר מחדש את תאבונו והתלהבותו מהאוכל! המזון הוא הדלק של הכלב, ותרומתו לבריאות הפיסית ומצבו הרגשי – אדירה. מכאן, שבמידה ואתם מזהים דפוס מתמשך של הימנעות מאכילה / תגובה לא טובה לאוכל, יש לבדוק מהי הסיבה. לעתים, הסירוב לאכול יהיה מתוך פינוק. במקרים אחרים, היעדר התיאבון יכול להעיד על בעיות אחרות הדורשות בטיפול. אז מתי מחליפים את המזון לכלב?

החלפת מזון לכלבכם – מתי כדאי לשקול אותה?

  • הימנעות מהאוכל – שעת ההאכלה היא השעה השמחה ביותר ביום (אם לא מחשיבים את הרגע בו אתם חוזרים מהעבודה). בעת שכלבכם מגיב באדישות לאוכל במקום בהתלהבות, תוך שהוא נמנע מהאכילה (קערת המזון נשארת מלאה במשך שעות), ראוי לבדוק מהי הסיבה. יתכן שהאוכל אינו לטעמו של הכלב, ואולי אף גורם לו לכאבי בטן או חוסר נוחות.
  • דיאטה זמנית – החלפת האוכל תומלץ גם במקרה בו הכלב זקוק לדיאטה חדשה – לפרק זמן קצר או ארוך. דוגמא למקרה שכיח: הכלב אכל עצם בטיול, כאשר לאחר מכן הוא הקיא, שלשל וחש שלא בטוב. במקרה שכזה יהיה נכון (בהמלצת וטרינר כמובן) לשנות את התזונה, ולבסס אותה על מזון רפואי מיוחד קל לעיקול.
  • גיוון יזום – אחת לתקופה, תוכלו להחליף לכלבכם את האוכל (גם אם הוא אוכל אותו ונהנה ממנו). גיוון המזון מצית מחדש את ההתלהבות מהאוכל, מפנק את הכלב והופך את הארוחות למספקות וטעימות יותר. 

מקרים נוספים המצדיקים החלפת מזון לכלב:

  • אלרגיה למרכיב ספציפי במזון
  • התאמת המזון לגיל ולצורכי הכלב (מעבר מגור לכלב בוגר לדוגמא) 

צפויים להחליף אוכל לכלב? כדאי שתקראו את זה!

קיבלתם החלטה להחליף לכלבכם את האוכל? חכו רגע לפני שאתם שמים לו בקערה את האוכל החדש. החלפת האוכל לכלב מותנית ביישום המלצות הניתנות על ידי הווטרינר המטפל. ומדוע אנו מציינים זאת? משום שפעמים רבות החלפת האוכל מתבצעת ב"בום", בפעם אחת. כלומר, החלפת האוכל הישן בחדש, מבלי שמאפשרים לכלב להסתגל למזון החדש. אז איך מחליפים לכלב אוכל?

  • ראשית, חשוב לתאם את ההחלפה מול הווטרינר, בעיקר על מנת לקבל המלצה על מזון המתאים לכלב
  • ההחלפה חייבת להתבצע בהדרגה. לדוגמא: בשבוע הראשון יש לערבב בין שני סוגי האוכל – הישן והחדש
  • הכלב מגיב טוב למזון? כעבור שבוע (או כל תקופת זמן אחרת שתוגדר ע"י הווטרינר), תוכלו להאכילו במזון החדש בלבד

"יש צורך לחלק את כמות המזון היומית לארוחות?"

אתם – אוכלים לפחות שלוש ארוחות ביום. וכלבכם? אתם מחליטים. לכל כלב, בהתאם לגילו ומשקלו, מומלצת כמות מזון יומית אחרת. לדוגמא: 120 גרם מזון. באפשרותכם להאכיל את הכלב בכל הכמות בבוקר, או לחלק לו אותה לשתי ארוכות, בבוקר ובערב. 

מעוניינים להגיע עם כלבכם לביקור שגרתי, לקבל המלצות על דיאטה או להצטרף למנוי "פט-שילד לכלב"? התקשרו כעת – 077-7299925

 

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה
דילוג לתוכן