אתם שואלים, מספרת כלבים עונה!

אתם שואלים, מספרת כלבים עונה!

כבר קבעתם לעצמכם את התור הבא למספרה? כעת, קבעו גם לכלבכם במספרה לכלבים! מניסיוננו, לבעלי הכלבים ישנן המון שאלות אודות תספורות לכלבים. אנו נשמח להשיב לכם על כל שאלה פרונטלית או בטלפון, אך גם שמחים להשיב לכם כעת על השאלות הנפוצות ביותר:

"מהי המוטיבציה העיקרית לתספורת כלבים?"

זו שאלה מצוינת! פעמים רבות, בעלי הכלבים בטוחים כי המוטיבציה העיקרית היא אך ורק אסתטיקה ועיצוב שיער הכלב. בפועל, המטרה העיקרית היא בעיקר נוחות. חשבו על עצמכם כשאינכם מסופרים: שיערכם מבולגן, מגרד לכם, חם לכם ולא נוח לכם. כלבים שאינם מסופרים נוטים יותר להתגרד, להתעסק בשערם, "לאסוף" קוצים ועלים בטיולים וכן הלאה. התספורת מעניקה להם נוחות, ואילו הנוחות תורמת לחיוניות שלהם.  

"עליי להישאר במספרה לכלבים בזמן התספורת?"

לרוב, כדאי מאד שלא. כשבעליו של הכלב (אתם) נוכחים, קשה לו יותר להתמסר ולשתף פעולה עם הספרית: הוא מסתכל עליכם, רוצה שתקומו ללטף אותו ונוטה להיות מפונק מבדרך כלל. מנגד, כשהכלב נמצא אך ורק עם הספרית, הוא הופך נוח יותר ואפילו נהנה מטיפול הטיפוח. במידה וכלבכם חרד מתספורת באופן ספציפי, מובן כי תוכלו להישאר איתו בתוך מספרת כלבים.

מספרת כלבים

"כל כמה זמן כדאי להגיע אל מספרת כלבים?"

בגדול, התשובה היא כשהשיער צומח והופך מסורבל – ממש כמו אצל בני אדם. לרוב, מדובר על תדירות של התייצבות במספרה לכלבים בין פעם בחודש וחצי-שלושה חודשים. הסימנים שיכולים להעיד כי הגיע הזמן תספורת:

  • הכלב חוזר מלוכלך מהטיולים – שיערו מלא בקוצים, עלים ולכלוכים 
  • כשאוזניו "שותות" איתו יחד את המים מהקערה
  • השיער שצמח מסתיר לכלב את העיניים
  • התעסקות אובססיבית של הכלב בשערו 
  • הכלב מתגרד יותר מבדרך כלל

"הכלב שלי כל הזמן מתנגד לספרית ולא משתף פעולה. מה עושים?"

נתחיל דווקא במה כן עושים – לא מוותרים על תספורת. ישנם כלבים שהסיטואציה מאיימת עליהם מסיבות שונות: פחד ממקום שאינם מכירים, פחד מכלבים אחרים (שנמצאים באותו הזמן במספרה לכלבים), רעש מכונת התספורת מפחיד אותם וכיוצא בזה. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם סיטואציה שכזו, היא באמצעות חיזוקים חיוביים. המטרה היא לגרום לכלב לקשר מספרת כלבים למשהו טוב. ניתן לחזק את הכלב באמצעות מילת עידוד, חטיף, ליטוף או כל חיזוק אחר. מובן כי התהליך לוקח זמן והצלחתו מותנית בהתמדה שלכם. 

"אני יכול לספר את הכלב שלי בעצמי?"

טכנית, כל אחד יכול לרכוש מכונת תספורת ולספר את כלבו לבד. האם כדאי לעשות זאת? מובן שלא. תספורת כלבים דורשת במיומנות ספציפית וגישה ייחודית לכלבים. החשש העיקרי הוא שהתנגדות של הכלב בעת שמכונת התספורת פועלת, תגרום חלילה לפציעה. למענכם ולמען כלבכם, הגיעו אל מספרת כלבים מקצועית.

אנחנו ב"אנימל סנטר" מזמינים אתכם אל מספרת כלבים עם כלביכם! לפרטים נוספים ותיאום תספורת, התקשרו – 077-7299925 או צרו קשר באתר לגבי מספרה לחיות מחמד

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה
דילוג לתוכן