4 דברים חשובים שצריך לדעת על האכלת חמוסים

4 דברים חשובים שצריך לדעת על האכלת חמוסים

והנה נתון שלא יפתיע אתכם או יחדש לכם דבר: קיום חיים מותנה באכילת מזון. ומדוע אנו מזכירים את מה שידוע ומובן לכם? משום שעם החלטתכם לאמץ את החמוס, עליכם ללמוד ולהכיר את המזונות המומלצים בעבורו, מאכלים שעלולים להזיק לבריאותו ותדירות האכלה הנדרשת. רק עם היכרותכם את אלו, תוכלו להבטיח לחמוס חיים בריאים ומאוזנים. לפניכם, ארבעה דברים שעליכם לדעת על האכלת חמוסים. 

1.ישנם שקי מזון המיועדים לחמוסים

החמוסים הנם אוכלי בשר אובליגטוריים . המזון של החמוסים חייב להכיל 32-38% חלבון מן החי ו15-20% שומן. 

בימינו ניתן ומומלץ לרכוש בחנויות המתמחות, מזון יבש באיכות גבוה המיועד לחמוסים! מניסיוננו, בעלי חמוסים בוחרים פעמים רבות להרכיב בעצמם את תפריט האוכל של החמוס, זאת עם האכלתו במזון מן החי הנמצא במקרר בבית (לרוב, כי הם אינם מודעים לכך שמשווקים מזון לחמוסים). רכישת המזון היבש, גם יקל עליכם משמעותית את כל נושא ההאכלה וגם תבטיח כי צרכיו הפיסיים של החמוס יענו. 

במידה ולא נמצא מזון יבש ספציפי לחמוסים, ניתן להאכיל חמוסים במזון יבש לחתולים המכיל את רמת החלבון והשומן המוזכר לעיל. בנוסף, ניתן להוסיף להם פעם עד פעמיים בשבוע, ביצה קשה כתוספת.

2.האכלת חמוסים פעמיים ביום? חמוסים אוכלים כל היום!

למרות שאומרים כי בשלב מסוים בעל החיים הופך דומה לבעלים, בכל הקשור להרגלי האכלת חמוס אתם עלולים להתאכזב. ולמה אנו מתכוונים? הצרכים הפיסיים-תזונתיים של החמוס שונים מאלו שלכם, וגם מאלו של חיות אקזוטיות אחרות כדוגמת הארנב והצ'ינצ'ילה. בעוד אתם רגילים לאכול 3 ארוחות מסודרות ביום, החמוס זקוק לאספקת אוכל רציפה וזמינה לאורך כל שעות היום. 

3.אין להאכיל את החמוס בירקות ובפחמימות!

ישנם בעלי חיים הנהנים לאכול גם ירקות. כך לדוגמא, עם כלבים, שניתן להאכילם בגזר, גמבה ודלעת כמעט ללא הגבלה. וחמוסים? יש להרחיק מהם ירקות ופחמימות! בגלל שמע' העיכול  של חמוסים קצרה, הירקות (הסיבים בהם והחלבונים מן הצומח) אינם נעכלים בצורה טובה  והפחמימות גורמות לתסיסה של המזון במערכת העיכול ולבעיות מעיים רבות, 

בנוסף, החמוסים רגישים לשינויים חדים ברמת הסוכר בדם שלהם ואכילת  פחמימות בהחלט יכולה לתרום לכך ולגרום לבעיות הורמונליות כדוגמאת "אינסולינומה" .

מסיבה זו, אנו ממליצים לכם בחום להגיע למרפאתנו עם אימוץ החמוס, לטובת בדיקה גופנית כללית, קבלת המלצות לשגרת טיפול בחמוס, כולל חיסונים וטיפולים מונעים ודגשים בנושא האכלת חמוס ותנאי ממשק נכונים להחזקתו.

4.החלפת מזון לחמוס – כך היא מתבצעת

לאחרונה החמוס "מתפנק" ו"שובת רעב"? יש להגיע לבדיקה אצל הווטרינר שיקבע מדוע הוא נמנע ממזון. לעיתים, ההימנעות מהמזון נובעת מתחושת מיצוי של החמוס ורצון ליהנות ממגוון חדש של טעמים ומרקמים. זהו המקום להדגיש כי במידה שתומלץ לכם החלפת מזון, יש לבצע אותה בהדרגה. כלומר, לא מפסיקים בבת אחת האכלת חמוס במזון המוכר לו ועוברים למזון אחר, אלא מערבבים ביניהם על מנת לאפשר לגוף החמוס להסתגל להרכב המזון החדש ולחיידקים במערכת העיכול להשתנות בהרכבם באופן הדרגתי, אחרת יסבול החמוס משלשול חריף.

אנו מקווים שהמידע שחלקנו אתכם בנושא האכלת חמוסים העשיר אתכם בידע חיוני ועורר את תאבונכם! אנחנו ב"אנימל סנטר" מתמחים במתן טיפולים וטרינרים לחיות אקזוטיות, לרבות חמוסים. לתיאום ביקור במרפאה ובכל שאלה נוספת, אתם מוזמנים לפנות אלינו – 077-7299925

 

Call Now Buttonלחצו לשיחה דילוג לתוכן