שירותים וטרינרים – כל מה שצריך לדעת

שירותים וטרינרים – כל מה שצריך לדעת

בכל בוקר כשאתם יוצאים מהבית אל מקום העבודה, וגם עם חזרתכם בסוף היום – אתם עוברים בין לא מעט בעלי חיים. בעוד ישנם בעלי חיים המתגוררים בבית, גם ישנם חתולי רחוב, כלבים משוטטים וכן הלאה. בכל מועצה ובכל עיר, ישנה מחלקה וטרינרית שבתחום אחריותה לדאוג לשלום הציבור ולשלום בעלי החיים. שירותים וטרינרים שמו לעצמם למטרה את הדברים הבאים:

  • מטרת העל: הגנה על אנשים מפני מחלות בעלי חיים
  • להקל את הסבל של בעלי חיים
  • למנוע ולרפא מחלות של בעלי חיים

השירות הוטרינרי – מה חשוב לדעת?

המון פעמים ישנו בלבול בין וטרינר, ובין השירות הוטרינרי בעצמו. מדובר על גופים שונים ועל מקצועות שונים, כך שהמענה שתקבלו מכל אחד מהגופים יהיה שונה ויתאים בזמנים אחרים. השירות הוטרינרי אם כן, אמור לשמור על שלום הציבור בכל הקשור למניעת הדבקות וזיהומים העוברים בעקבות מחלות של בעלי חיים. מעבר לכך, על הגוף לדאוג גם לבעלי החיים בעצמם.

"ראיתי כלב משוטט. עם מי לדבר?"

במידה ואתם מבחינים בשכונת המגורים שלכם בכלב משוטט, עליכם לדבר עם השירות הוטרינרי. אחד התפקידים של הגוף הוא לדאוג לטפל בכלבים משוטטים, כמו גם בכלבים שמתנהגים בהתנהגות המסכנת את שלום הציבור. חשיבות הדיווח נעוצה בעיקר בעובדה כי אין לדעת האם הכלב המשוטט חולה ומסכן את הציבור, או שהוא פשוט עזב את ביתו וכעת בעליו מחפשים אותו.

"יש חתול מדמם מחוץ למקום העבודה שלי. מה לעשות?"

לא במקרה אומרים כי גם בעלי חיים צריכים מזל. כל עוד לחתול היו בעלים, הרי שהם היו אלו שהיו לוקחים אותו לוטרינר לבדיקה ולקבלת טיפול מתאים. עם זאת, בעלי חיים משוטטים לא זוכים למענה מיידי – שכן הם תלויים בדיווח של אזרחים טובים. במקרה בו אתם מבחינים בחתול פצוע, יש לדבר עם השירות הוטרינרי. הגוף נותן מענה של חילוץ וטיפול בבעלי חיים שאין להם בעלים.

שירותים וטרינרים

השירות הוטרינרי ומזון – מה הקשר ביניהם?

אחד התפקידים של שירותים וטרינרים הוא גם לבצע בדיקות פתע למשאיות מזון הכוללות בשר ודגים. לא אחת, השירות הוטרינרי עם בדיקות הפתע שלו, דורש להשמיד את המזון – זאת אם הוא נמצא מסוכן לציבור. לא אחת, כמויות אדירות של מזון מובלות אל רשתות השיווק בתנאי הובלה שאינם נאותים – מה שמעמיד את בריאות הציבור בסיכון רב.

אז מתי צריך וטרינר?

כל עוד אתם מגדלים בעל חיים משלכם, הרי שתוכלו לפנות אל וטרינר. בשונה מהשירות הוטרינרי המעניק שירות חלקי, המבוסס בעיקרו על מענה SOS, הוטרינר אמור להיות הרופא של בעל החיים שלכם – זה שאתם מגיעים אליו לבדיקות תקופתיות, טיפולים שוטפים וכיוצא בזה. בנוסף, שעות הפעילות של הוטרינר לרוב נרחבות יותר בהשוואה לאלו של השירות הוטרינרי – כך שגם בשעת חירום עם בעל החיים שלכם תוכלו לפנות אליו.

אילו שירותים תוכלו לקבל במרפאה הוטרינרית?

אל תחכו לאירוע בלתי צפוי בכדי לבחור וטרינר

מיד עם אימוץ בעל החיים שלכם, כדאי לבחור וטרינר. מעבר לכך שישנה חשיבות גדולה מאד לבדיקה כללית, הרי שבמקרה בו כלבכם יפגע או יחוש שלא בטוב – תהיה לכם מרפאה קבועה להגיע אליה. ברגע האמת, כשאתם זקוקים למענה מיידי, סביר כי לא תעשו את הבחירה הטובה ביותר עבורכם ועבור בעל החיים שלכם. לכן, הגיעו לפגישת היכרות עם המרפאה הוטרינרית כשבעל החיים שלכם חיוני ובריא. בהצלחה!

למידע על שירותים וטרינריים באשדוד >

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה