סירוס חתולים – כל מה שחשוב לדעת

סירוס חתולים – כל מה שחשוב לדעת

אם גם אתם מגדלים חתול, אין ספק כי אתם רוצים להעניק לו את החיים הטובים ביותר שתוכלו להעניק לו – החל מאהבה ועד אספקה זמינה של מים ומזון התורמים לגדילתו והישרדותו. חלק בלתי נפרד מהטיפול בחתול שלכם כולל גם בדיקות תקופתיות אצל הוטרינר, כמו גם טיפולים נקודתיים שהתכלית שלהם היא לשדרג את איכות חייו של החתול, ובמידה רבה גם את שלכם.

המלצות על סירוס חתולים יש אינסוף, אך כעת הגיע הזמן שגם אתם תכירו את התהליך של סירוס חתול, יתרונותיו וגם איך יש לטפל בחתול לאחר הליך שכזה:

סירוס חתול – מה עליכם לדעת?

  • למרות שרבים מדמיינים סירוס חתולים כתהליך המסכן את חייו של החתול, תשמחו לדעת גם אתם כי סירוס הינו בין התהלכים הפשוטים ביותר המתקיימים במרפאת הוטרינר
  • על מנת ליישם את התהליך, על החתול להיות בצום של לפחות שמונה שעות
  • ניתוח סירוס לחתול מתבצע באופן כזה שבו מגלחים ומחטים היטב את אזור שק האשכים, כאשר לאחר מכן מבצעים חתך שמטרתו להוציא את האשכים
  • החתך המתבצע הינו קטן מאד, כך שלרוב אין כל סיבה לבצע תפרים שכן העור בתוך כמה ימים יסגר מעצמו
  • לאורך הניתוח, גם הוטרינר וגם הצוות הרפואי הנוכח לאורך הניתוח מוודאים את דופק הלב של החתול, רמות החמצן ולחץ הדם

האם כדאי לסרס כל חתול?

השאלה השכיחה ביותר היא: "האם כדאי לסרס כל חתול וחתול?!" התשובה לכך חיובית, אך חשוב להבין מתי כדאי לבצע את התהליך. חתול שהגיע לגיל שישה חודשים יכול להגיע אל הוטרינר לביצוע ההליך, אך ישנם אלו המגיעים גם בגילאים מוקדמים יותר עם חתולם, זאת מאחר ועלו מחקרים שונים שהוכיחו כי אין כל השפעה שלילית על חייו של החתול גם עם ביצוע הניתוח בגיל מוקדם יותר.

יחד עם זאת, מה שכן חשוב לדעת הוא כי חתולים שיסורסו בגיל מוקדם יותר, סביר להניח כי לא יהיו מאופיינים בגוף שרירי יותר ובמאפיינים מיניים שונים.

היתרונות של סירוס החתול שלכם

אז מדוע כדאי לבצע את הניתוח ואיך הוא משפר את חייו של החתול? ראשית, חתולים זכריים נתפסים כתוקפניים יותר, אך תשמחו לדעת כי סירוס חתולים מפחית באופן משמעותי את האגרסיביות המאפיינת את הזכרים. החתולים שעוברים את הסירוס מתנהגים בצורה מתונה יותר, מתקוטטים פחות עם חתולים ובעלי חיים אחרים, מגלים פחות תוקפנות ובהתאם גם נפצעים פחות. המון פעמים ההתנהגות התוקפנית הינה הגורם המניע לביצוע ניתוח הסירוס, כך שבמידה ואתם בעצמכם סובלים מתוקפנות החתול שבאה לידי ביטוי בשריטות שאינן סבירות, דעו כי סירוס חתול יכול לסייע.

בנוסף, חתולים נוטים לסמן טריטוריה באמצעות מתן שתן באזורים שונים בבית. בעת שמסרסים את החתולים, הם נוטים פחות להטיל שתן שמטרתו לסמן טריטוריה, כך שמדובר כאן על יתרון מובהק באיכות החיים שלכם כמגדלי החתול, שכן אינכם צריכים לסבול מריח שתן באזור הבית שלכם.

כמו כן, סירוס החתול מפחית באופן משמעותי את הסיכוי של החתול לסבול מגידול באשכים, כמו גם מזיהומים, דלקות וחסימות בדרכי השתן.

טיפול אחרי סירוס לאורך תקופת ההחלמה

חלק בלתי נפרד מהניתוח של סירוס חתול הוא גם תקופת ההחלמה, כך שחשוב להבטיח תנאים אידאליים לחתול. מה אתם תוכלו לעשות? בעיקר לתחום עבורו אזור מנוחה, כאשר חשוב להרחיקו מבעלי חיים ואנשים זרים שהוא אינו מכיר. מפגשים שכאלו יכולים ליצור תגובות תוקפניות שלא יועילו.
כמו כן, חשוב לנהוג בסבלנות כלפי החתול שלכם. בתקופה שלאחר הניתוח הוא עתיד לסבול מחוסר יציבות, עייפות ממושכת והתנהגות שאינה מאפיינת אותו.

דעו כי מדובר על התנהגות סבירה לאחר ניתוח, כך שכל הנדרש מכם הוא לגלות סבלנות. בנוסף, עקבו אחר חתך הניתוח על מנת לוודא כי ההחלמה מתבצעת כשורה. תחילה, תגלו כי האזור סובל מנפיחות ואדמומיות, אך אם ניכרת תמונה מטרידה יותר, הגיעו עם החתול אל הוטרינר.