בעיות שיניים אצל חתולים – נדירות או שכיחות?

בעיות שיניים אצל חתולים – נדירות או שכיחות?

"רק בריאות!" – כמה פעמים יצא לכם לאחל את האיחול הזה ליקירכם? אנחנו מנחשים שלא מעט, וזה לא ממש מפתיע אותנו. הבריאות הפיסית מבססת את התנאים לתפקוד תקין, והשפעתה על הבריאות המנטלית – אדירה. למרות שלא נחדש לכם, אנו מוצאים לנכון להזכיר: גם חיוניותו הכללית של החתול מותנית בבריאות פיסית טובה. 

בכל הקשור לבריאות, הבטן הרכה של החתולים היא ללא ספק השיניים. מכאן, שאם אתם רוצים לאחל לחתולכם "רק בריאות", מקדו את איחוליכם ל"בריאות בחלל הפה". בעיות שיניים אצל חתולים נחשבות שכיחות, והן כוללות בין היתר ריקבון בשיניים, דלקות חניכיים ודלקת ריריות חלל הפה. 

בעיות שיניים אצל חתולים – איך ניתן לאבחן אותן?

כפי שאנו תמיד אומרים, האבחון הראשוני מתבצע על ידיכם. מאחר ואתם מגדלים את החתול ומכירים אותו טוב יותר מכל אחד אחר, יש לכם את היכולת לזהות התנהגויות מסוימות שאינן מאפיינות את טבעו. לעתים, התנהגויות/סימפטומים אלו מעידים על בעיות שיניים אצל חתולים / בעיות בחלל הפה. במידה ואתם מזהים את אחד מהסימפטומים הבאים, וכל עוד מדובר על סימפטום שהופעתו מתמשכת ואינה חולפת, יש להגיע לבדיקה אצל הווטרינר:

  • חוסר תיאבון (עלול לנבוע מכאב שיניים שמקשה על האכילה)
  • כתוצאה מכך, ירידה משמעותית במשקל
  • לעיסת מזון איטית ולא נינוחה
  • דימום בזמן האכילה
  • ריח זר ולא נעים מהפה (כזה שאינכם מריחים בדרך כלל מפיו של החתול)
  • תחושת אפתיות והתכנסות של החתול בעצמו
  • מורל נמוך שאינו מאפיין בדרך כלל את טבעו של החתול
  • תוקפנות הנובעת מכאבים ועוד…

"איך מתבצע ניקוי שיניים אצל חתולים?"

ניקוי שיניים נחשב לאחד טיפולי השיניים השכיחים ביותר בקרב חתולים. מדובר על טיפול שמומלץ לכלול בשגרת טיפולי המנע, ולבצע אותו בעיקר אם מזהים אצל החתול ריקבון בשיניים ואם פיו מריח לא טוב. לטובת ביצוע הטיפול יש להרדים את החתול בהרדמה מלאה, והוא אורך בין 45-75 דקות. 

ועל תוכנית בריאות שנתית לחתול שלכם יצא לכם לשמוע?

אנו חולקים אינטרס משותף: להבטיח עבור חתולכם חיים בריאים ומאוזנים. לשמחתכם, בריאותו של החתול מותנית בעיקר במידת המסירות, הטיפוח והאחריות שלכם. מכאן, שכמה פעמים בשנה אתם מגיעים אל המרפאה הווטרינרית לטובת ביקורות כלליות, טיפולים מונעים וכיוצא בזה. מיותר לציין כי שגרת הטיפול הנשענת גם על ביקורים במרפאה, עולה כסף. עם זאת, מי אמר שהיא צריכה לעלות בהכרח המון כסף?

אנחנו ב"אנימל סנטר", מזמינים אתכם להצטרף לתוכנית בריאות שנתית לחתול שלכם! כאמור, בעיות שיניים אצל חתולים די שכיחות, כך שהסבירות שחתולכם יזדקק לטיפול שיניים לא רק קיימת, אלא גם גבוהה. במסגרת המנוי תהיו זכאים למגוון טיפולים לרבות חיסונים, כמו גם פרוצדורות בהנחה. לדוגמא: ניקוי שיניים לחתול ב-25% הנחה. לפרטים נוספים והצטרפות, פנו אלינו כבר עכשיו – 077-7299925

 

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה
דילוג לתוכן