סירוס כלבים – כל מה שרציתם לדעת

תוכן עניינים

05 דצמבר 2017

סירוס כלבים – חיוני או אכזרי

אם גם אתם מגדלים באהבה כלב, לבטח גם אתם שמעתם המלצות רבות על סירוס הכלבים. אם כן, מה היא בעצם הפעולה של סירוס כלב, איך היא מתבצעת ומדוע מומלץ לבצע אותה?

ראשית, סירוס כלבים מתבצע בניתוח שנקבע מראש עם הוטרינר שלכם, כך שלא מדובר על ניתוח חירום המתבצע באופן מיידי. לפני הניתוח הכלב מקבל זריקת אנטיביוטיקה וטיפול נגד כאבים.

את הניתוח מבצעים תחת הרדמה מלאה בניטור מלא של ההרדמה בעזרת מכשיר הנקרא פולס אוקסימטר המודד את הפרמטרים החיוניים לכלב בזמן היותו מורדם.

הניתוח מבוסס על חתך שיוצרים מעל שק האשכים, כאשר המטרה היא להוציא את אשכיו של הכלב. לאחר מכן, הוטרינר קושר את כלי הדם, ותופר את אזור החתך לסגירתו.

למרות שמוציאים את אשכיו של הכלב, שק האשכים עדיין נשאר במקומו.

סירוס כלבים: איך מטפלים על הצד הטוב ביותר לאחר סירוס כלב?

מיד לאחר ניתוח של סירוס כלב, יועבר הכלב שלכם לחדר השגחה והתאוששות במרכז הוטרינרי, ובו הוא יתאושש כמספר שעות תחת השגחת הצוות הרפואי.

לאורך הניתוח ולאחריו, עושים הכל על מנת להבטיח טיפול עדין, מסור ונטול מכאב לבעל החיים האהוב שלכם.

עליכם לדעת, כי בימים הראשונים לאחר הניתוח, תיתכן נפיחות באזור שק האשכים והיא טבעית לחלוטין.

במרבית המקרים, הכלבים כבר חוזרים לחיוניות מלאה כעבור 24 שעות.

בעוד ישנם כלבים המאופיינים בהתנהגות שקטה יותר, ישנם אלו השובבים יותר – כך שבמקרה והכלב שלכם נוטה לקפץ לו ולהיות פעלתן, מומלץ להכין לו מבעוד מועד פינת מנוחה בתוך הבית על מנת שהוא יוכל להחלים.

ישנם מקרים בהם יהיה חשש שהכלב יפתח את התפרים, במקרים אלה, יותקן על צווארו של הכלב קולר אליזבט שימנע מהכלב גישה לתפרים.

האם ישנו גיל מומלץ לביצוע הסירוס כלבים?

גיל הבגרות המינית אצל כלבים הינו גיל חצי שנה, כך שמומלץ לבצע הליך של סירוס כלבים בגיל זה. יחד עם זאת, כן חשוב לדעת שניתן לבצע את ניתוח סירוס כלב בכל שלב בחיי הכלב לאחר שבדיקת דם תאשר שהוא בריא ויכול לעמוד בניתוח.

היתרונות מהם נהנה הכלב שלכם בעקבות הסירוס הינם רלוונטים לכל כלב ובכל גיל, כך שלא ניתן לקבוע כי לאחר גיל מסוים, הניתוח אינו מומלץ, אם כן, מה היתרונות של ניתוח הסירוס?

מידע נוסף על עיקור כלבה – לחצו כאן

סירוס כלב: כל מה שאתם צריכים לדעת על סירוס כלבים

יתרונות הסירוס אצל כלבים

אם כן, מדוע כדאי בכלל לבצע סירוס כלבים? ישנם לא מעט יתרונות, כאשר אלו הבולטים ביותר: ראשית, כלב מסורס הינו כלב המעורב פחות במריבות שבין כלבים.

המשמעות היא שיורד משמעותית הסיכוי שהכלב שלכם ינשוך או ינשך.

כמו כן, אלו מכם המכירים היטב את התופעה שהכלב בורח מהבית ונעלם לו על מנת לחזר אחר נקבות, דעו כי הסבירות לבריחה מהבית יורדת – מה שחוסך לכם דאגות מיותרות.

מעבר לכך, המציאות כיום שישנם לא מעט כלבים המשוטטים להם ברחובות, מה שלא אחת מסתיים בפציעות מצערות של הכלבים בעקבות פגיעת מכוניות, או במקרים מצערים יותר בהם הם הופכים להיות קורבן להתעללות.

בנוסף, השוטטות ברחובות מסכנת את כלבכם גם עם הדבקות במחלות שונות. בעודם משוטטים ברחובות, לא אחת הם מזדווגים עם נקבות, מה שלעתים מסתיים בהריון עם לא מעט גורים.

בסופו של דבר, לא מוצאים בית לכל הגורים וכך אותם גורים מוצאים את עצמם לבסוף ברחוב. על כן, סרסו גם אתם את כלבכם והעניקו לו חיים טובים יותר!

ויתרון נוסף המגיע בעקבות ניתוח סירוס כלבים: תופתעו לגלות, אך כלבים בכל גיל שעברו סרוס, כבר לא מסמנים טריטוריה באמצעות השתן שלהם, מה שפוטר אתכם מריחות לא נעימים בסביבת הבית.

כמו כן, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי עצם הוצאת שק האשכים, מונעים מהכלב היקר לכם את האפשרות לחלות בסרטן האשכים בגיל מתקדם, כמו גם גידולים באזור פי הטבעת.

בכל הקשור לאיבר המין לכשעצמו, ניתוח הסירוס מונע מכלבכם גם התפתחויות של מוגלה סביב איבר המין ומוריד את הסיכון באופן משמעותי לבעיות בפרוסטטה(בלוטת הערמונית) של הכלב.

חשוב לדעת שמדינת ישראל רוצה מאוד לעודד עיקורים וסרוסי כלבים ולכן תינתן לבעל כלב מסורס או כלבה מעוקרת, הנחה משמעותית מאוד של מאות שקלים באגרת הרישוי של הכלב, המתחדשת מדי שנה.

חוץ מסירוס כלב, עוד יכול לעניין אתכם:

הצג עוד

המרפאה סגורה כעת

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה
דילוג לתוכן