עיקור כלבה – כל מה שחשוב לדעת

עיקור כלבה – כל מה שחשוב לדעת

ההחלטה שלכם לגדל כלבה היא ההחלטה להעניק חיים לבעל החיים. כחלק מהרצון שלכם להבטיח חיים טובים, בריאים ומלאים לכלבה שלכם, הרי שעליכם להכיר גם את הליך העיקור המומלץ על ידי מיטב הוטרינרים.

עיקור כלבה מבוסס על תהליך כירורגי שבו מוציאים לכלבה את השחלות והרחם, וכך הופכים אותה לעקרה.

היתרונות הבולטים ביותר של תהליך העיקור הינם הפחתת הסיכוי לגידולים בעטין, הריונות המסתכמים בגורים שנותרים ללא בית ודלקות קשות ברחם.

מדובר על תהליך שגרתי ומומלץ, אך כן חשוב לדעת שמדובר על הליך המתבצע בהרדמה מלאה הכולל את פתיחת הבטן.

באיזה גיל ניתן לבצע את ניתוח העיקור אצל הכלבה?

מדובר על אחת השאלות השכיחות ביותר ועל כן חשוב להשיב עליה. ישנם אלו הסבורים כי על הכלבה להגיע לגיל כמה שנים בכדי לעבור את תהליך העיקור, אך מדובר על מיתוס בלבד.

ההמלצה החד משמעית היא לעקר את הכלבה עוד לפני הייחום הראשון שלה, כך שהגיל המומלץ עומד לערך על גיל שישה חודשים.

כמובן שהגיל המדויק משתנה בין כלבה לכלבה, כך שמומלץ להתייעץ עם הוטרינר, כאשר הגילאים הינם בין שישה חודשים לשמונה חודשים.

שימו לב, עיקור כלבה עוד לפני הייחום הראשון, יפחית משמעותית את הסיכוי של הכלבה לחלות בסרטן בלוטות העטין.

איך ניתוח העיקור מתבצע בפועל?

ראשית, יש לבצע ניתוח עיקור כלבה אך ורק אצל וטרינר מוסמך ומנוסה. התהליך כאמור מתבצע בהרדמה מלאה, כאשר המטרה היא להוציא את השחלות, הרחם והחצוצרות של הכלבה.

עושים זאת באמצעות חתך שמתבצע בחלל הבטן, כאשר מיד לאחר מכן מתבצעת תפירה של שכבות העור. לפני הניתוח, ישנה המלצה חמה לבצע לכלבה בדיקות דם.

עיקור כלבה - כל מה שחשוב לדעת

מידע על >> סירוס כלבים

האם האישיות של הכלבה משתנה לאחר הניתוח?

לא מעטים בעלי הכלבות המגיעים אל המרפאה הוטרינרית תוך שהם מלינים שהכלבה נמרצת מדי ושובבה מדי. השאלה הפופולארית שעולה היא האם הכלבה תהפוך רגועה יותר לאחר הניתוח, או שמדובר על רק מיתוס שהגיע הזמן לנפץ.

ההתנהגות של הכלבה שלכם לאחר הניתוח תהיה התנהגות המאפיינת כלבה "מעוקרת". המשמעות היא שהכלבה אכן הופכת רגועה יותר ונינוחה יותר, שלא כמו בתקופות הייחום.

כן חשוב להבין כי האופי של הכלבה ברובו אינו תלוי שחלות, וההתגבשות של האופי והאישיות מגיעה לשיאה בגיל שנתיים לערך.

עיקור כלבה – כל היתרונות

את הסיבות לתהליך העיקור ניתן לחלק לשלוש קבוצות עיקריות:

  • סיבות בריאותיות
  • התנהגותיות
  • סביבתיות

כל אחת מהסיבות מסתמנת כסיבה מספיק טובה לבצע את הניתוח, שמעניק בסופו של דבר חיים טובים יותר לכלבה שלכם. ראשית, חשוב לדעת כי כלבות שעברו ניתוח עיקור הינן בעלות סיכוי נמוך מאוד לחלות בסרטן בלוטות העטין, כאשר המספרים מדברים על כלבה אחת מתוך כשש מאות כלבות.

בנוסף, כלבה שעברה עיקור לא יכולה לחלות במחלת דלקת הרחם שהינה מחלה שיכולה להוביל גם למקרים של מוות. כמו כן, גידולים שונים בשחלות גם הם אינם רלוונטים בעת שהכלבה עוברת תהליך של עיקור.

בעת שאתם מגדלים כלבה, חשוב להבטיח כלבה מחונכת וטובה יותר לכם ולבני המשפחה. הכלבות שעוברות את ניתוח העיקור הינן כלבות שנוטות להיות משמעותית פחות כועסות ותוקפניות, כאשר האופי שהן מפתחות הינו ביתי יותר ומותאם לסביבת הבית.

כמו כן, לאחר ניתוח עיקור כלבה, אינכם צריכים יותר להיות עדים לתקופות הייחום המגיעות כפעמיים בשנה: כך, אתם חוסכים לעצמכם כמויות אדירות של לכלוך וגם את התקרבותם של הכלבים הזכרים אל הבית שלכם ואל הכלבה בעת הטיולים איתה.

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה
דילוג לתוכן