חיסון לתולעת הפארק – טיפול מנע איכותי

חיסון לתולעת הפארק – טיפול מנע איכותי

אנו מאחלים לכם שלא תצטרכו לטפל בתולעת הפארק בכלבכם, אלא רק למנוע אותה ממנו. בשונה מטיפולי מנע אחרים הדורשים מאמץ יום יומי, זריקה נגד תולעת הפארק היא זריקה הניתנת פעם אחת בשלושה חודשים, כ-4 פעמים בשנה.

לצד הבשורה המשמחת כי קיים חיסון לתולעת הפארק כטיפול מונע, חשוב להיות מודעים גם לצדדים פחות משמחים: איכות חייהם של כלבים הנדבקים בתולעת הפארק נפגעת משמעותית, כאשר סיכויי ההחלמה אינם גבוהים. כלבים שנדבקים נמצאים בסיכון גבוה לפגיעה בוושט, גידולים סרטניים ולמוות פתאומי. 

אז איך הכלבים נדבקים בתולעת הפארק?

אותה תולעת מדוברת מצליחה לעורר בהלה רבה בקרב בעלי הכלבים, וגם בצדק. בשונה ממחלות או טפילים אחרים, ההידבקות בתולעת הפארק קלה יחסית ויכולה להתרחש ממש מתחת לאף שלכם. בכדי שכלבכם ידבק הוא צריך ללקק או לאכול שאריות מזון או צואה. לעתים, מספיק שהוא יאסוף לפיו עצם בטיול בכדי שהוא ידבק (גם אם הוא לא לעס אותה). ההדבקה מתרחשת כאשר הכלב אוכל חיפושיות זבל נגועות, המצויות על שאריות מזון, צואה וכן הלאה. 

"אם כך, כדאי לי לשים מחסום פה לכלב שלי בכדי למנוע הדבקה?"

מדובר על שאלה שאנחנו נשאלים לא מעט. טכנית, מדובר על סוג של טיפול מונע נוסף שמפחית באופן משמעותי את הסיכוי להדבקה. כידוע, כלבים נוטים ללכת בעקבות ריחות, כך שכל עוד מצויה חיפושית זבל על עצם או חטיף שסיקרן אותם, יכולה להתרחש הדבקה. מבחינה הזו מחסום הפה מומלץ, אך כל עוד כלבכם אינו תוקפני, הסתפקו בערנות גבוהה שלכם במהלך הטיולים.

טיפ אליכם: גם בגינות כלבים בהן אתם משחררים את הכלבים, פקחו עליהם ושימו לב כי הם אינם מכניסים לפה צואה, שאריות מזון, עצמות וכן הלאה.

"יש לי דרך לדעת אם הכלב שלי נדבק בתולעת הפארק?"

התשובה היא שכן. הבעיה העיקרית היא שהמון פעמים לא מייחסים את הסימפטומים להידבקות בתולעת הפארק. לכן, אנחנו ממליצים לכם בחום: גם אם כלבכם "רק" נראה לכם חלש ולא חיוני, אל תבזבזו זמן. אותה חולשה אמנם יכולה להיות עוד המון דברים, אך גם הידבקות אפשרית בתולעת הפארק. סימפטומים נוספים שחשוב להיות ערים להם:

  • חוסר תיאבון מתמשך, הכלב מסרב לאכול
  • ירידה חדה במשקל תוך זמן קצר
  • הקאות
  • כאבים בבליעה, גם בשתיית מים

גם אתם יכולים למנוע הדבקות נוספות בשכונה!

כאמור, הסיבה המרכזית שבגללה כלבים נדבקים בתולעת הפארק היא אכילת צואה. חשוב מאד שבטיולים שלכם עם כלבכם, תרימו אחריכם את גלליו. מעבר לכך שזוהי חובתכם כחוק, הרי שזו גם חובתכם המוסרית. לעתים, אינכם מודעים כלל לעובדה כי כלבכם נדבק בתולעת הפארק, כך שהצואה שלו יכולה להיות מקור הדבקה לעוד כלבים נוספים בשכונה. 

דרך הטיפול הטובה ביותר בתולעת הפארק היא מניעה! אנו מזמינים אתכם לטפח את שגרת החיסונים וטיפולים מונעים אצלנו במרפאה, כולל חיסון לתולעת הפארק. לפרטים נוספים, התקשרו – 077-7299925

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה
דילוג לתוכן