מתי מומלץ לשקול מעבר למזון רפואי לחיות?

מתי מומלץ לשקול מעבר למזון רפואי לחיות?

לא אחת נאמר כי לא באמת ניתן לקבוע מי יוצא יותר נשכר מתהליך אימוץ בעל החיים: אתם או בעל החיים שלכם. אכן, גידול בעל חיים – מאוגר ועד כלב, מעניק סיפוק רב מאד, אך לצד הסיפוק וההנאה המתמשכת, הרי שצריך בראש ובראשונה לדאוג לחיים בריאים לבעל החיים שלכם. לא ניתן לדבר על בריאות  מבלי לדבר גם על האוכל שאתם מזינים באמצעותו את בעל החיים שלכם.

אם אצל בני האדם, אלו הרופאים או הדיאטנים שממליצים על תפריטים חדשים, במקרה זה של בעלי חיים מדובר על וטרינר שלאחר בדיקת בעל החיים, יכול להמליץ על תפריט תזונה חדש. המטרה? להעניק חיים בריאים יותר באמצעות שינוי הרגלי האכילה ודבקות במזון המכיל מרכיבים תזונתיים באיכות גבוהה ומזון רפואי לבעלי חיים כחלק מהמשך טיפול רפואי. מזון רפואי לחיות מסייע בין היתר בטיפול בבעיות מע’ העיכול, מחלות לב, השמנה, כליות, עור, סוכרת ועוד.

האם לכל בעל חיים מומלץ המזון הרפואי?

לא. את בעל החיים שלכם תוכלו להזין עם מזון מומלץ בהתאם לגילו ולאחר התייעצות עם הוטרינר. מזון רפואי לבעלי חיים מיועד לאלה הסובלים מבעיות רפואיות בלבד. עוד לפני שהמזון הרפואי יעלה כאופציה, יבחן הוטרינר אפשרויות טיפול נוספות על מנת להעניק טיפול רפואי טוב יותר לבעל החיים שלכם.

המעבר למזון רפואי צריך להיעשות בהחלטה משותפת שלכם ושל הוטרינר ורק לאחר אבחנה מדויקת שבוצעה. מומלץ מאד לקבל ליווי מלא הכולל גם ביקורת שמטרתה לבחון את מידת התאמת המזון לבעל החיים היקר לכם. ובאשר לשאלת פרק הזמן בו יצטרך בעל החיים שלכם לצרוך מזון רפואי לחיות? כל עוד המזון מטיב עם בעל החיים שלכם, נאכל על ידיו בקלות ומסייע בטיפול הרפואי, יהיה מומלץ להיצמד אליו.

מזון רפואי לחיות

בעיות השמנה קיימות גם אצל בעלי חיים

לא אחת נעשה קישור טבעי בין השמנה ובין בני אדם בלבד, אך מגיפת ההשמנה באה לידי ביטוי גם אצל בעלי חיים. במידה רבה, הבטן הרכה ביותר של בעלי החיים הינה תופעת ההשמנה, בין היתר מאחר ואוכל נתפס כצ'ופר שמעניקים לכלב בעת שהוא מבצע פעולה שהוא נדרש לבצע, בעת שהוא מרגיש לא טוב ובעת שרוצים לפנק אותו ולהביע בפניו חיבה.

עיניים "מדברות" של בעל החיים הן לא משהו שאפשר לעמוד בפניו, וכך לא אחת אתם, בעליו של בעל החיים, מזינים אותו במזון שאתם אוכלים ואיננו מותאם לו מבחינת מרכיביו ובמיוחד מרכיב השומן בו וגורמים להשמנתו. מקרה כזה של השמנה רדיקאלית מחייב בדיקה אצל הוטרינר והתאמה של  המזון הרפואי המתאים ביותר.

אז מהו אותו מזון רפואי לבעלי חיים שהוא מומלץ? מדובר על מזון שחלק מהמרכיבים שלו כוללים מרכיבים שבפעולתם מצליחים להקטין את הערך הקלורי ורמת ספיגת שומן בגוף, תוך שמדובר על מזון שמשביע מהר יותר. השמנה קיצונית שפוגעת בבריאות הינה השמנה שסופו של דבר יוצרת לחץ רב על מפרקי הגוף ומובילה לדלקות פרקים, גורמת לכבד שומני ובעיותת מטבוליות, חושפת את בע”ח לבעיות הורמונליות שונות כגון סוכרת, מחלות בלוטת האדרנל ועוד.

חשוב מאד: לא אחת בעל החיים שלכם עתיד לבקש מנה נוספת של מזון למרות היותו שבע, וכאן נכנס תפקידכם. על מנת לקדם את הליך ההרזיה, חשוב מאד להקציב כמויות מדודות לבעל החיים שלכם על פי הטבלה הנמצא על כל שק מזון ולא להתפתות ולפנק אותו בכמות גדולה יותר.

סוכרת, גם אצל בעלי החיים

סיבה נוספת שיכולה להביא אתכם אל הוטרינר ואל ההחלטה לעבור אל מזון רפואי לבעלי חיים היא מחלת הסוכרת. מדובר על אחת המחלות הסבוכות ביותר, אך ניתן להקל על בעל החיים בעת שמתאימים לו מזון רפואי מתאים. מזון המיועד לחיות הסובלות מסוכרת מגלם בתוכו סיבים תזונתיים שבפעולתם מסייעים באופן ישיר בתהליך ספיגת הסוכר ובשמירה על רמות סוכר קבועות ולא תנודתיות  מה שמאפשר למנוע סיבוכים הקשורים לרמות הסוכר בדם . חשוב לדעת כי מחלת הסוכרת בפרט, שכיחה יותר אצל חתולים מאשר אצל כלבים, אך חשוב להישאר בכל מקרה עם יד על הדופק ולהגיע אל הוטרינר לטובת אבחון או שלילה של הסוכרת.