מתי מזון רפואי לחתולים מסתמן כבחירה הטובה ביותר?

מתי מזון רפואי לחתולים מסתמן כבחירה הטובה ביותר?

לא יחדשו לכם דבר בעת שיציינו בפניכם את השפעתו הרבה של המזון על הבריאות של החתול שלכם. עם זאת, סביר כי כן יחדשו לכם בעת שיציגו בפניכם את האפשרות לשפר את בריאותו של החתול באמצעות מזון רפואי.

בכדי שהאוכל אכן יתמוך את בריאות החתול וישמר אותה, יש לבחור לא רק במזון איכותי, אלא גם להקפיד על המינונים המומלצים ועל תדירות ההאכלה המומלצת. המון פעמים ישנם אלו שלא מתייעצים עם הוטרינר באשר לסוג המזון של החתול, מה שמסתכם בסופו של דבר בבחירה רנדומלית לחלוטין של שק מזון. לרוב הבחירה תתבסס בהתאם לנראות האריזה.

הבחירה בסוג המזון שבאמצעותו תאכילו את החתול שלכם דרך קבע, צריכה להתבסס על כמה פרמטרים שונים:

  • גילו של החתול.
  • מצבו הבריאותי של החתול.
  • תגובתו של החתול אל המזון.
  • המלצות הניתנות על ידי הוטרינר.

המזון המומלץ ביותר לחתול שלכם – איך בוחרים אותו?

ממש כפי שגוף האדם מושפע מאיכות המזון שהוא מקבל, כך גם עם חתולכם: מזון איכותי וכזה שתואם את גילו ומצבו הבריאותי, ישמר ואף ישפר פעמים רבות את הבריאות. המזון הוא הדלק לגוף, כך שישנה חשיבות גדולה מאד לבחירת המזון. שימו לב כי המזון לחתול אינו נשאר קבוע למשך כל חייו, ובכל תקופה כדאי לבחון מחדש את החלפת המזון במטרה להתאים אותו בצורה אידאלית.

דוגמה לכך: בשלב בו החתול עוד גור, הוא יקבל מזון רך יותר וקטן יותר עם ריכוז גבוה של חלבון וויטמינים. חתול בוגר לעומת זאת יוכל להסתפק במזון "הקלאסי" מבלי שיהיה צורך להתאים לו מזון ייחודי. כמו כן, ישנם שקי מזון מיוחדים המיועדים לחתולים בוגרים יותר, כאשר ההבדל הוא נעוץ במספר הקלוריות שלו ובאחוזי החלבון המצויים בו. לפני כל החלפה של סוג המזון, יש להתייעץ עם הוטרינר.

החלפת מזון לחתול צריכה להתבצע בהדרגה, תוך שעליכם להיות ערים לתגובתו של החתול: לעתים, החתול לא יחבב את האוכל, יסרב לאכול ובמקרים קיצוניים יגיב אליו לא טוב (מחולשה כללית ועד הקאת המזון). טיפ: רכשו שק קטן של מזון תחילה. רק לאחר שביעות הרצון המלאה של החתול מהמזון, רכשו שק גדול לצריכה קבועה.

מזון רפואי לחתולים – מתי הוא נכנס לתמונה?

אחת הססמאות המוכרות ביותר היא "אתה הוא מה שאתה אוכל". משפט זה מדגיש את החשיבות הגדולה של האוכל ומידת השפעתו על הבריאות. מזון רפואי לחתולים מסתמן המון פעמים כפתרון האיכותי ביותר למניפה רחבה של סימפטומים. המצבים בהם מזון רפואי לחתולים יומלץ לכם:

  • חתולים בעלי קיבה רגיזה.
  • חתולים שסובלים מדלקות בדרכי השתן.
  • חתולים בעלי משקל עודף שזקוקים למזון דיאטטי.
  • חתולים הזקוקים למזון נטול סוכר.
  • חתולים בגילאים מתקדמים שזקוקים למענה ייחודי.

במה שונה המזון הרפואי ממזונות "רגילים"?

מזון רפואי לחתולים הינו מזון שמבוסס על מרכיבים בריאים ואיכותיים ביותר. במרבית המקרים, המזון יקל משמעותית על תהליך העיכול של החתול, כך שהוא מתאים גם לחתולים מבוגרים יותר וגם לחתולים שסובלים דרך קבע מבעיות במערכת העיכול.

השאלה הגדולה היא האם מזון רפואי לחתולים אכן יכול לסייע לפתור את כל הבעיות? ישנם לא מעט מקרים בהם צריכה קבועה של החתול את המזון, בהחלט משפרת את מצבו הבריאותי. עם זאת, לעתים מדובר על מוצר משלים בלבד שתומך טיפולים הניתנים אצל הוטרינר במטרה לשפר את בריאותו של החתול.

זכרו: המזון חיוני והכרחי לשמירה ולשיפור הבריאות. בחירה של מזון איכותי יכולה להאריך את חייו של החתול, ובעיקר להביא לכך שהוא יהנה מאיכות חיים גבוהה יותר. מזון רפואי לחתולים תורם בתפקוד טוב יותר של מערכות ובהקלה על סימפטומים.

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה