כך תדעו אם אתם מגדלים חתולים אלרגיים

כך תדעו אם אתם מגדלים חתולים אלרגיים

אז על מה אתם חושבים כשאתם שומעים את שתי המילים הבאות: אלרגיות וחתולים? אנחנו מנחשים כי עולה לראשכם תמונה סופר-ספציפית, של אנשים הסובלים מאלרגיה לחתולים. ומה אם נאמר לכם כי חתולים בעצמם עלולים לסבול מאלרגיות שונות? אם אתם מופתעים, דעו כי זה לא הכל: אלרגיה בקרב חתולים נחשבת נפוצה, כך שקיימת הסבירות שחתולכם סובל מאלרגיה שבאה לידי ביטוי בתסמינים מסוימים.

לעתים, הפרשנות הניתנת לאותם סימפטומי אלרגיה שגויה ("אז הוא משלשל, בטח יעבור לו בעוד כמה ימים"), וכך האלרגיה הדורשת בטיפול מידי, כלל לא מטופלת. כבעלי חתולים, עליכם לטפח מודעות כלפי הנושא הזה של חתולים אלרגיים. חשוב שתדעו: רגישותכם לנושא וערנותכם הגבוהה, עשויות למנוע מהחתול סבל רב! 

חתולים אלרגיים – מהם הגורמים העיקריים לאלרגיה?

אנו מנחשים כי השאלה שמבליחה כעת לראשם היא: "למה החתולים אלרגיים?". בגדול, האלרגיה יכולה להתפתח משלושה מקורות שונים: תזונה שאינה מיטיבה עמם, פרעושים (אלרגיה זו נחשבת לנפוצה ביותר) ותנאי המחייה (אבק, צמחים מסוימים וכן הלאה). שאלה נוספת שלבטח מעסיקה אתכם היא: "איך יודעים מהו הגורם לאלרגיה אצל החתול שלי?". 

כאשר מציאת הגורם מותנית בתשאול ארוך של הווטרינר אתכם. שיתוף הפעולה שלכם במקרה זה קריטי, שכן רק באמצעות מענה נרחב על מספר שאלות, יהיה ניתן לאשר/לשלול את מקור האלרגיה. קחו בחשבון כי מדובר על סוג של ניסוי וטעייה, כך שיתכן ויבחנו מספר גורמים שונים עד למציאת מקור האלרגיה. 

אפשר לגלות את הגורמי האלרגיה דרך בדיקות עור intradermal skin test)) או בדיקת דם לאלרגנים.

"מהי דרך הטיפול המומלצת באלרגיית חתולים למזון?"

אלרגיה למזון נחשבת לאחת האלרגיות המורכבות והכואבות ביותר. המזון, שאמור להזין את החתול ולספק לו אנרגיה, מייצר אצלו תגובה אלרגית במקום להיטיב עמו. כאמור, התשאול המעמיק עם הווטרינר יאפשר לאשר או לשלל את סבירות האלרגיה בעקבות המזון. במידה והמזון בו אתם מאכילים את החתול אכן יסתמן כגורם אלרגיה אפשרי, יהיה עליכם להפסיק להאכילו במזון זה. כמו כן, תקבלו המלצה למזון חתולים חדש, כאשר יהיה עליכם לעקוב אחר תגובתו של החתול למזון החדש. 

תסמיני אלרגיה אפשריים שאסור להתעלם מהם

"הנחמה" היא שכל עוד חתולכם סובל מאלרגיה, לא תצטרכו להתאמץ מדי בכדי לזהותה. ומה זה אומר? חתולים אלרגיים מציפים סימפטומים מסוימים שגם אם ממש תתאמצו, לא תצליחו להתעלם מהם:

  • נשירת שיער וקשקשים
  • אדישות 
  • תחושה כללית של חוסר מנוחה
  • אדמומיות ופצעים בעור 
  • עייפות (נובעת בין היתר מעייפות שמקורה בהתעסקות האובססיבית בתסמין)
  • הקאת המזון
  • שלושים 


חשוב לדעת: כל אחד מהסימפטומים מעיד בהכרח על בעיה שיש לטפל בה. במעמד הביקור במרפאה הווטרינרית יתכן כי החשש לאלרגיה יישלל, וכי תאובחן בעיה רפואית אחרת הדורשת בטיפול מידי. אתם חוששים כי חתולכם סובל מאלרגיה מסוימת? אל תהססו לפנות אלינו לייעוץ ראשוני ותיאום ביקור במרפאה. לפרטים נוספים, התקשרו – 077-7299925

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה
דילוג לתוכן