וטרינר לציפורים: האם נדרשת הכשרה מיוחדת?

תוכן עניינים

26 יוני 2022

וטרינר לציפורים: האם נדרשת הכשרה מיוחדת?

ראשית, אנחנו מקווים שאתם חשים מצוין וקוראים את השורות האלו כשאתם בשיא המרץ והחיוניות. כעת, נבקש מכם להיזכר בפעם שבה חשתם שלא בטוב ותיאמתם ביקור אצל רופא.

אין בכוונתנו לעורר בכם תחושות לא נעימות חלילה, אלא שמטרתנו היא להזכיר לכם את האופן בו פעלתם ובו תפעלו גם בעתיד: בהכרח תתאמו ביקור אצל רופא מומחה לאבחון הבעיה ממנה אתם סובלים. מבלי להכיר אתכם, אנו משוכנעים כי לא תפנו לרופא עיניים במקרה שתחושו כאבים בברכיים. 

במידה ואתם מגדלים ציפור כדוגמת תוכי למשל, הגורם המקצועי היחיד שיודע לטפל בו, הוא אך ורק וטרינר לציפורים!  אם כן, התשובה לשאלה המופיעה בכותרת היא "חד משמעית!". לא יכולים לחכות "לעוף" עם הציפור שלכם ולצבור יחד חוויות משותפות? אל תשכחו כי איכות ותוחלת חייה נקבעות על ידי איכות הטיפול הווטרינרי.

וטרינר לציפורים: מדוע מומלץ שרק הוא יטפל בחיית המחמד שלכם?

כמו לרופאים, גם לווטרינרים ישנה התמחות מסוימת. כשם שישנם וטרינרים המטפלים בעיקר בכלבים למשל, גם ישנם כאלו שהוכשרו לטיפול בחיות אקזוטיות – מארנבים, דרך חמוסים ועד תוכים. 

מכאן, שכל מרפאה ערוכה לספק מענה וטרינרי לחיות מחמד ספציפיות. במידה ואתם מגדלים ציפור (או שוקלים בחיוב לאמץ אחת כזו), חשוב תפנו למרפאה המתמחה בחיות אקזוטיות מכמה סיבות:

  • הרפואה לציפורים ותוכים שונה בתכלית מהרפואה לחיות מחמד ככלב וחתול- אלו הם אינם יונקים כמו חתולים וכלבים ולכן תנאי הממשק שלהם, התזונה שלהם ואופן חייהם שונה מאוד מחיות מחמד ובהתאם, הרפואה לתוכים שונה מאוד מרפואת חיות מחמד.
  • במרפאה לחיות אקזוטיות ישנם טיפולים מונעים ותרופות המיועדות ספציפית לציפורים ותוכים, מה שבמרפאות "רגילות" לא בהכרח.
  • וטרינר לציפורים ידע לאבחן בצורה מהירה ויסודית מחלות (וכמובן שלטפל בהן). ברשותו של וטרינר לחתולים לדוגמא לא יהיו בהכרח הידע, הכלים והמכשור לעשות זאת.
  • הציוד לאבחון וטיפול בחיות אקזוטיות בכלל ובתוכים וציפורים בפרט, שונה מאוד מהציוד לחיות מחמד.
  • הווטרינר המתמחה בטיפול בציפורים ידע להשיב לכם על כל שאלה בנושא תנאי גידול, הצרכים הפיסיים של הציפור, מזון מומלץ וכיוצא בזה.

דגשים לבחירת מרפאה וטרינרית לחיות אקזוטיות

דבר אחד בטוח: אתם רוצים עבור התוכי שלכם את הטיפול המסור, הרגיש והטוב ביותר. ומה לא ממש בטוח? איך לבחור את המרפאה הווטרינרית שתעניק אותו. 

מספר דגשים לבחירת וטרינר לתוכים וציפורים:

  • בדקו והבטיחו כי המרפאה הווטרינרית מטפלת גם בחיות אקזוטיות (אל תניחו הנחות, אלא שאלות זאת מפורשות).
  • בררו אם המרפאה מעניקה גם ייעוץ / טיפול מעבר לשעות הפעילות המקובלות ובמקרי חירום. ראו לדוגמה וטרינר חרום באשדוד!
  • העריכו את המרפאה בהתאם לשנות הניסיון שלה. באופן טבעי, ככל שהמרפאה פועלת ומטפלת יותר שנים בחיות אקזוטיות, כך הערך שהיא תוכל לספק לציפור שלכם – עולה.
  • תנו עדיפות למרפאה וטרינרית המתפקדת גם כבית חולים – בשגרה ובחירום (בעוד מרפאות וטרינריות מתמקדות בעיקר במתן טיפולים מונעים ו"שגרתיים", בתי חולים מבצעים גם פרוצדורות משמעותיות יותר). 


אז מה עליכם לעשות בכדי שהציפור שלכם "תעוף רחוק"? בראש ובראשונה, להבטיח עבורה בית חם: מרפאה וטרינרית ספציפית מקצועית שמטפל בה גם וטרינר לציפורים. למידע נוסף אודות מגוון הטיפולים הווטרינרים הניתנים אצלנו ב"אנימל סנטר", התקשרו – 077-7299925

הצג עוד
Call Now Buttonלחצו לשיחה דילוג לתוכן