הבדיקות השגרתיות שיש לבצע אצל וטרינר

הבדיקות השגרתיות שיש לבצע אצל וטרינר

אתם דואגים להגיע אל רופא המשפחה שלכם לביצוע בדיקות כלליות לפחות אחת לשנה. מה קורה בעת שאתם מגדלים בעל חיים? ההמלצה החמה ביותר היא להגיע אל בדיקה שגרתית אצל וטרינר באופן קבוע, על מנת לוודא בריאות תקינה או לגלות מוקדם ככל הניתן מחלות שונות לטובת טיפול אידיאלי בהן. כלבים וחתולים שהגיעו לגיל 6 שנים, מסתמנים כבעלי חיים שכבר צריכים להתחיל את סדרת הבדיקות השגרתיות. על פי מחקרים שונים שפורסמו, מעל לכ-20% מכלל החתולים והכלבים מעל גיל 6 שעברו בדיקות, התגלו ככאלו שהממצאים שלהם דורשים טיפול. שימו לב כי לא תמיד ניתן להבחין בתסמינים פיסיים או בהתנהגות מחשידה, כך שהאחריות שלכם כלפי בעל החיים שלכם היא לבצע את הבדיקות השגרתיות.

מדוע חשוב להגיע אל וטרינר חיות בית?

כאמור, בדיקות שגרתיות הן בדיקות שמטרתן לוודא את בריאות בעל החיים שלכם, לשלול מחלות שונות או במקרים אחרים להעניק טיפול ראוי ומהיר ככל הניתן. הבדיקה חשובה לבעל החיים, כאשר האחריות היא שלכם – אלו המגדלים אותו. עליכם לזכור כי בעלי החיים לא יכולים לתווך את תחושותיהם באמצעות שפה, כך שעליכם לגלות אחריות ולהגיע עמם אל וטרינר לפחות פעם בשנה לטובת סדרת בדיקות. הודות לבדיקה, תוכלו לקבל תמונה בהירה הודות רגישויות, בעיות או פשוט ליהנות מהידיעה כי בעל החיים שלכם בריא – מה שיעניק לכם ראש שקט.

אז אילו בדיקות יש לבצע?

בדיקה שגרתית אצל וטרינר, היא בדיקה שמתחלקת לכמה בדיקות שונות, כאשר כל בדיקה מתמקדת באזורים אחרים. ראשית, ישנה בדיקה שמטרתה להקשיב ללבו של בעל החיים, לאתר קצב לב לא תקין או לזהות מחלות לב שיכולות להתגלות לאורך הבדיקה. כאשר מגלים תופעות מסוימות בשלבים מוקדמים, ניתן לטפל בהן ללא כל בעיה ובעיקר למנוע מצבים סבוכים יותר. הקשבה לריאות נלקחת גם היא בסט הבדיקות השגרתיות, כאשר הבדיקה מתבצעת על ידי סטטוסקופ. הודות לבדיקה זו, יכול הוטרינר למסור חוות דעת מקיפה ומעמיקה באשר למצב הריאות, כמו גם לזהות דלקות או כשלים נוספים שיש לטפל בהם. בדיקת אוזניים חשובה גם היא, זאת מאחר ואחת המחלות השכיחות ביותר בבעלי החיים היא מחלת אוזניים. הסיבה שמחלות אלו שכיחות היא בעיקר וישנם המון גורמים שיכולים לגרום לדלקת באוזניים כדוגמת אלרגיה למזון שאינו מתאים, פרעושים וכדומה. שימו לב כי בניגוד לתסמינים אחרים, בעיות באוזניים לא קל כל כך לאבחן, כך שחשוב לבצע בדיקה מעמיקה ובמקרה הצורך גם להעניק לבעל החיים שלכם טיפול מתאים.

בדיקת שיניים

כלבים וחתולים רבים סובלים מאבן שן וכתוצאה מכך מתפתחת דלקת חניכיים כרונית. חיידקים המתפתחים בחניכיים גורמים עם הזמן לדלקת בשריר הלב ולמחלות לב כרוניות. בדיקה אצל וטרינר מאפשרת להעריך את מצב השיניים והטיפול הנדרש, כמו כן תקבלו הסבר על טיפול נכון ושמירה על שיניים וחניכיים בריאות.

בדיקות דם ובדיקות שתן

כידוע, הבדיקות הפופולאריות ביותר שמבצעים בני האדם במסגרת הבדיקות התקופתיות הן בדיקות השתן והדם. גם בעלי החיים נדרשים לא אחת לעבור את הבדיקות האלו, כאשר ההמלצה החמה היא לקחת דם ושתן מבעל החיים שלכם במסגרת הבדיקה הכללית – שגרתית המתבצעת אחת לשנה.
הודות לבדיקת השתן שאינה פולשנית כלל, ניתן לקבל שיקוף אודות תפקוד הכליות של בעל החיים שלכם, לאתר או לשלול הימצאותה של דלקת בדרכי השתן, לאתר או לשלול בעיות בכבד ועוד מחלות אחרות כדוגמת סכרת. בדיקת הדם הינה מעט פולשנית יותר וקצת פחות נעימה לבעל החיים, זאת מאחר ויש צורך בדקירה קטנה. אי הנוחות הזמנית מתגמדת לעומת היתרונות הרבים שבדיקה שכזו מאפשרת לוטרינר – לאתר בעיות הורמונאליות, אנמיה, דלקות, בעיות בכבד ובעיות בכליות.
בדיקות נוספות שכדאי לבצע במסגרת הבדיקות השגרתיות ובתיאום אל מול הוטרינר הן: צילום רנטגן של בית החזה, צילום רנטגן של הבטן ואולטראסאונד של הבטן.

כדאי גם לדעת

Call Now Buttonלחצו לשיחה