טיפולי שיניים לבעלי חיים

טיפולי שיניים לבעלי חיים

ממש כפי שאתם נוהגים לבקר אצל רופא השיניים אחת לתקופה לטובת בדיקות תקופתיות או לטובת טיפולים מעמיקים יותר, טיפולי שיניים לבעלי חיים חשובים חשובים גם הם. בפועל, אתם מגדלים את בעל החיים שלכם באהבה גדולה, אינסוף פינוקים ומזון איכותי. מה שרבים לא מודעים לגביו הוא הנחיצות של טיפולי שיניים לבעלי חיים. כידוע, גם בעלי החיים גורסים את המזון באמצעות השיניים, ובעת שמזניחים את הטיפול באזור הפה והשיניים, יכול לסבול בעל החיים מריח פה חזק ולא נעים במקרים הקלים, ואילו במקרים הקיצוניים יותר אף מכאבים.

חשוב לדעת כי בעלי החיים במרבית המקרים לא משקפים כלפי חוץ את הסבל הנגרם להם מהכאבים, לרבות כאבי השיניים. המקרים בהם תבחינו כי דבר אינו כשורה יהיה רק בעת שבעל החיים יסבול מכאבים בלתי נסבלים, כך שניתן למנוע מקרים שכאלו של סבל מיותר עם בדיקות שגרתיות אצל הוטרינר.

איך תדעו שטיפולי שיניים לבעלי חיים נחוצים?

כבעליו של בעל החיים, אתם מקפידים דרך קבע לבחון אותו חזותית ולבדוק את גופו. המטרה? להבטיח כי הוא לא נעקץ, ננשך ושאינו מדמם חלילה. יחד עם זאת, נדמה כי דווקא חלל הפה הוא מקום שנוטים להזניח בכל הקשור לבדיקה שגרתית הנעשית חדשות לבקרים, ובתום מוחלט.

מאחר ומדובר על אזור שלא נוטים להשקיע בו תשומת לב, יכולה להתפתח הזנחה משמעותית שתוביל בסופו של דבר לכאבי שיניים. השאלה הגדולה היא איך אתם, בתור בעליו של בעל החיים האהוב עליכם כל כך, אכן יכולים להבחין כי יש צורך בטיפול שיניים? על פי הסימפטומים הבאים:

ריח הפה

כל עוד אתם מתקרבים אל בעל החיים שלכם ומריחים ריח פה חזק ולא נעים שמבריח אתכם מאזור זה, סביר מאד כי יש צורך בטיפול שיניים אצל הוטרינר. טיפולי שיניים לבעלי חיים הינם טיפולים שכיחים המתבצעים על ידי וטרינרים מנוסים ומוסמכים. הריח הרע לרוב נוצר בעקבות שאריות של מזון הנדבקות לשיניים, כך שמדובר על חגיגת חיידקים של ממש הנהנים מאותן שאריות.

רגישות באזור הפה

אתם לבטח מכירים את התרחיש בו אתם מרימים את בעל החיים שלכם והוא מיילל בעקבות כאבים באזורים שונים. דומה הדבר בדיוק עם אזור הפה: אם אתם מנסים להאכיל אותו ואתם מבחינים כי קשה לו לגרוס את המזון, או לחילופין אתם מבחינים כי בעל החיים משקיע רבות בניסיון לגרד את אזור הפה, שווה לבדוק זאת אל מול הוטרינר.

דימום מאזור הפה או החניכיים

סימפטום נוסף וחשוב שאיתו לא תוכלו להמתין או לדחות את הביקור אצל הוטרינר הוא דימום, גם אם הוא אינו מאסיבי, דורש בדיקה מיידית, כאשר לרוב דימומים שכאלו נובעים בעקבות בעיות או דלקות באזור החניכיים.

טיפול שיניים אצל בעלי חיים

איך יש לטפל בשן שבורה אצל בעל החיים?

זיכרו כי למרות שבעל החיים לא תמיד ישקף את כאבו כלפי חוץ, עדיין כואב לו והוא חש בחוסר נוחות. אז לצד מקרים שבהם אתם לא יכולים לצפות בכשל חזותי, ישנם מקרים שדווקא כן – בעיקר עם שן שבורה של בעל החיים שלכם. כפי שלכם שן שבורה יכולה לגרום לסבל רב, כך גם לבעל החיים שלכם.

שימו לב כי אין להזניח טיפול בשן שבורה אצל בעל החיים, זאת מאחר והזנחה שכזו יכולה להוביל לנמק ולדלקת. ראשית, יש לדבר עם וטרינר העוסק גם בתחום של טיפולי שיניים לבעלי חיים שידריך אתכם לגבי עזרה ראשונה, ולאחר מכן יש להגיע לטיפול במרפאה עם בעל החיים.

איך אפשר למנוע מחלות שיניים וחניכיים?

מומלץ מאוד לצחצח שיניים לכלב, חתול או החמוס שלכם. צחצוח שיניים יומיומי עם משחת שיניים ומברשת המתאימות לבעלי חיים שומר על היגיינת הפה ועל הבריאות הכללית של חיית המחמד.

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה
דילוג לתוכן