החשיבות של עיקור וסירוס בעלי חיים

החשיבות של עיקור וסירוס בעלי חיים

כל עוד תאמצו בעל חיים בוגר מעמותה, סביר מאד כי הוא עבר במרפאת המקום ניתוח של סירוס או עיקור. עם זאת, במידה ורכשתם בעל חיים או אימצתם אותו בגיל קטן, האחריות על ביצוע התהליך היא שלכם. כבעלים של כלב או חתול (קרא על סירוס חתול), אתם רוצים להעניק לו את החיים הטובים ביותר, השלווים ביותר והבריאים ביותר.

השאלה האם להעביר את בעל החיים בתהליך על עיקור או סירוס ממשיכה להעסיק רבים, והגיע הזמן להבין אחת ולתמיד מהם היתרונות של התהליך ומדוע כדאי לבצע אותו:

סירוס – באיזה גיל מומלץ ומדוע הוא חשוב?

אם מתמקדים לרגע בכלבים, הרי שתהליך הסירוס יכול להתבצע בכל כלב – ללא כל תלות בגזע שלו, כל עוד הוא גדול מגיל 6 חודשים. לעתים ישנם אלו שמבצעים את התהליך מוקדם יותר, אך הגיל המומלץ בהחלט הוא גיל חצי שנה – גיל הבגרות המינית של הכלב. מהם היתרונות של סירוס הכלב?

1.הופכים כלב אגרסיבי לרגוע יותר

כלבים שאינם מסורסים נוטים להיות תוקפניים יותר. ההתנהגויות הנפוצות הן רצון לשמור על טריטוריה, להפגין נוכחות גבוהה "מי כאן הגבר", ואף תוקפנות כלפי כלבים אחרים ובעליהם. חשוב להבין כי לעתים התוקפנות באה לידי ביטוי בפגיעה פיסית באדם או בבעל חיים, כאשר ישנן השלכות לתקיפות שכאלו. אל תסכנו את כלבכם ואל תסתכנו בעצמכם. כלב מסורס הופך לכלב יותר נעים, יותר רגוע ופחות תוקפני.

2.מסרסים את הכלב ומונעים מבוכה רבה

מגיעים אליכם אורחים וכלבכם לא עוזב את הרגליים שלהם? כידוע, גם לכלבים יש חשק מיני, ובעת שהם אינם מסורסים, הם לא חוששים כלל להגיע לפורקן גם בדרכים שאינן טבעיות כביכול. תוכלו לחסוך את המבוכה הרבה עם סירוס שיהפוך את הכלב רגוע יותר מבחינה מינית.

3.חשיבות בריאותית לכלב עם תהליך הסירוס

בעת שאתם דואגים לסירוס כלבכם, אתם מפחיתים משמעותית את הסיכוי להיווצרות מחלות בבלוטת הערמונית. כמו כן, הסירוס מפחית את הסיכוי להתפתחות של דלקות באזור האשכים. בנוסף, הסירוס מפחית את הסבירות למקרים  של גידולים באזור פי הטבעת.

החשיבות של עיקור וסירוס בעלי חיים

עיקור לכלבה – מהי חשיבות הניתוח?

הדבר המשמעותי ביותר בכל הקשור לעיקור הכלבה, הוא מניעת הריון לא רצוי. אם אתם מעוניינים בגורים נוספים מהכלבה, תוכלו לאפשר לכלבתכם להיות בהריון אחד ויזום. מעבר לכך, אין כל סיבה שלא להעביר את הכלבה עיקור. מהן ההשלכות של ויתור על העיקור?

  • סיכוי לגורים ללא בית
  • סבל מיותר לכלבה
  • חוסר נוחות אצלכם בבית

כמו כן, כלבות שאינן מעוקרות נוטות לברוח מהבית. במקרה בו אתם גרים בבית פרטי וכלבתכם חיה בחצר – הרי שישנו סיכון ממשי כי היא תצליח לברוח. מעבר לכך שהבריחות האלו יכולות להסתכם בהריון בלתי רצוי, הרי שישנו חשש כי הכלבה תותקף, תתקוף או תיפגע.

ומה באשר להיבטים הרפואיים? עיקור הכלבה מגלם בתוכו יתרונות בריאותיים:

  • הפחתת הסיכוי להיווצרות גידול ברחם
  • הפחתת הסיכוי להיווצרות גידול בעטינים

החיסרון? הליכים המתבצעים בהרדמה

הליך של סירוס ועיקור לבעל החיים שלכם יכול למנף משמעותית את איכות החיים – של בעל החיים שלכם וגם שלכם. עם זאת, חשוב לציין את החיסרון היחיד: ההרדמה. התהליך בעצמו אינו מסובך, וכל עוד הוא מתבצע על ידי וטרינר מקצועי ומיומן – הרי שאין כל סיבה לדאגה.

חשוב ליידע אתכם כי תהליך הרדמה מטבעו מגלם בתוכו סיכון – זאת מאחר ורמת ההכרה יורדת. הניתוחים בעצמם אינם מורכבים ובעליהם של בעלי החיים מדווחים על שביעות רצון גבוהה מאד מההליכים.

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה