דברים שמפתיע לגלות וחשוב לדעת על מחלות חמוסים

דברים שמפתיע לגלות וחשוב לדעת על מחלות חמוסים

כבעלי חמוסים, יתכן שהייתם שמחים מאד אם המשאלה "רק בריאות לחמוס" הייתה מספיקה, בכדי להבטיח אותה. בפועל, בכדי להבטיח בריאות לחמוס, עליכם להיות מודעים לנושא של מחלות חמוסים ולפעול אקטיבית עם הגעה למרפאה הווטרינרית לטובת מניעה וטיפול. אנחנו ב"אנימל סנטר" גאים לתת מענה וטרינרי אחראי, מקצועי ורגיש, לחיות אקזוטיות וכך גם לחמוסים. עד שתגיעו עם החמוס (או החמוסית) שלכם לביקורת או ייעוץ והדרכה על גידול חמוס בביתאנו שמחים לשתף אתכם ב-5 דברים שכדאי בהחלט שתדעו:

1. חשבתם ששפעת החורף מטרידה רק אתכם? אז חשבתם.

מחלת השפעת רחוקה מלהיות סימפטית ואנשים שחוששים לחלות בה, אף מתחסנים בכל שנה לפני החורף. ומדוע אנחנו בכלל מציינים את זה? משום שלא רק אתם חשופים למחלה הנגיפית (נגיף האינפלואנזה), אלא גם החמוסים. מופתעים? אם זה לא מספיק לכם, דעו כי ההדבקה יכולה להתרחש בקלות, כאשר גם מגע שטחי וקצר – של בן המשפחה החולה בשפעת עם חמוס, יספיק (ככל הנראה) על מנת להדביקו. 

 

2. ישנן מחלות חמוסים, אך גם חיסונים לחמוסים.

לשמחתכם, בריאותו של החמוס נמצאת בשליטה כמעט מלאה שלכם, כאשר מה שאתם בעיקר צריכים הוא להקפיד על מתן החיסונים והטיפולים המונעים בזמן. אז כן, במרפאה הווטרינרית ניתנים חיסונים ייעודיים לחמוסים, לרבות חיסוני הכלבלבת (DISTEMPER) וטיפולים מונעים נגד תולעים. 

חשוב לדעת כי תכלית החיסונים והטיפולים המונעים, הנם לא להגן אך ורק על החמוס, אלא גם עליכם מפני הדבקה.

3. הכירו את המחלות הנפוצות של החמוסים.

אמנם לא מדובר על היכרות משמחת למדי (בכל זאת, מחלות), אך כן, על היכרות חיונית וחשובה. טיפוח מודעות למחלות החמוסים הנפוצות (וכבר תבינו בעצמכם כי ישנן לא מעט כאלו), אמור להגביר אצלכם ערנות לסימפטומים השונים הדורשים טיפול. אם כן, מהן מחלות החמוסים הנפוצות? בין היתר:

  • מחלת הכלבלבת (ידועה גם בשם דיסטמפר)
  • סרטן הלימפה – לימפומה
  • אנמיה קטלנית (הרעלת אסטרוגן), בחמוסות לא מעוקרות
  • גידול בלבלב – אינסולינומה
  • גידול בבלוטת האדרנל
  • מחלות עור  וגידולי עור (גידול תאי מאסט) 
  • אי ספיקת לב
  • גופים זרים במע' העיכול
  • דלקות דרכי הנשימה העליונות

4. פרוצדורת סירוס ועיקור רלוונטית גם לחמוסים

עיקור חמוסה אינו תהליך בחירה, זהו תהליך חובה מציל חיים(!). חמוסות לא מעוקרות יכולות לסבול מאנמיה קטלנית, הנגרמת עקב הצטברות ריכוזים גבוהים של הורמון האסטרוגן בדם, עד למצב של הרעלת דם ואנמיה קשה, הגורמת למוות. ולכן, חובה לעקר כל חמוסה שלא מוחזקת למטרות רבייה, כבר בגיל 5 חודשים.

סירוס חמוסים, אומנם הנו תהליך בחירה אלקטיבי, אך מטרתו, למנוע בעיות התנהגות כגון אגרסיביות יתר וסימון טריטוריה ובנוסף, מונע הסירוס התפתחות גידולים סרטניים באשכים.

5.תוכנית בריאות שנתית לחמוס – הבריאות של החמוס, השקט שלכם.

קראו על: תוכנית בריאות שנתית לחמוס. אנחנו מאחלים לכם שתגדלו חמוס בריא וחמוד ושתיהנו ממנו כמה שיותר שנים! כידוע, תוחלת החיים של החמוסים היא בין 5 ל-9 שנים, כאשר אלו העטופים בטיפול וטרינרי מקצועי, יוכלו ליהנות מיותר שנים בריאות וחיוניות. תוכנית הבריאות השנתית שלנו – "פט שילד לחמוס", כוללת את כל החיסונים והטיפולים השנתיים המומלצים לחמוסים והנחות משמעותיות על פרוצדורות רפואיות רבות! למידע נוסף בנושא מחלות חמוסים ומניעתן ותכנית מנוי בריאות שנתית "פט שילד לחמוס", התקשרו כעת ונשמח לסייע – 077-7222295

 

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה
דילוג לתוכן