איך לבחור וטרינר לחיות אקזוטיות?

איך לבחור וטרינר לחיות אקזוטיות?

בעוד ישנם אלו שמעדיפים לגדל בכותלי הבית שלהם חיות מחמד כחתולים או כלבים, ישנם כאלו שבוחרים להעניק חיים ולקבל אהבה מבעל חיים אחר. למרות שגידולן בבית של החיות האקזוטיות אינו נפוץ כמו של כלבים או חתולים, עדיין ישנה דרישה רבה לקבל הכוונה וייעוץ באשר לגידול נכון של החיות האקזוטיות:

 • תוכים וציפורי נוי
 • ארנבונים
 • חמוסים
 • שרקנים
 • מכרסמים אחרים ומני זוחלים שונים…

הטיפול הרפואי בחיות אקזוטיות שונה מאוד במהותו בחיות מחמד כחתולים וכלבים .אם החלטתכם לגדל בעל חיים אקזוטי, עליכם לבחור במרפאה וטרינרית בה יש רופאים בעלי ניסיון בעבודה עם חיות אקזוטיות שונות, שתוכל להעניק בעל החיים שלכם את המענה הרפואי השלם והנדרש. מומלץ מאוד, עם רכישת בעל החיים, להביאו  לבדיקה מקיפה של וטרינר לחיות אקזוטיות על מנת שיבצע בדיקה מקיפה לחיה וייתן לכם טיפים והסברים לגידול נכון של החיה האקזוטית ותנאי ממשק נאותים.

איך לבחור וטרינר לחיות אקזוטיות?

לא רק טיפולים – אלא גם הכוונה וייעוץ

מאחר וגידול של חיות אקזוטיות לא נפוץ כמו גידול של חתולים וכלבים, הרי שהמידע הנגיש לאותם אנשים המעוניינים לגדל אותן מעט מוגבל. המרפאה שתעניק לכם שירותים וטרינריים, גם תוכל להעניק לכם שלל טיפים ועצות באשר לגידול מתאים של בעל החיים שלכם. איזה מידע תוכלו לקבל?

 • איך יוצרים עבור בע"ח הספציפי סביבה נוחה / מתאימה ותנאי ממשק נאותים.
 • סימפטומים המעידים על מחלה וממה להיזהר.
 • תזונה נכונה ותדירות האכלת בעל החיים .
 • כיצד למנוע בעיות התנהגות.
 • מתי להביא את בע"ח לוטרינר לחיות אקזוטיות.
 • מהם הטיפולים המונעים השותפים הנדרשים.

איך לבחור מרפאה וטרינרית מתאימה?

אחת הטעויות הנפוצות ביותר היא לבחור מרפאה וטרינרית המטפלת רק בחיות מחמד כחתולים וכלבים.

הרפואה של חיות אקזוטיות שונה מאוד מרפואת חיות מחמד ותרופות רבות שמשתמשים בהם בטיפול בחיות אקזוטיות אינם בשימוש או בנמצא במרפאה לחיות מחמד ולהיפך ולכן , עליכם לברר האם  המרפאה נותנת גם שירותים רפואיים לחיות אקזוטיים (מרפאה רב תחומית) והאם הרופאים בה הנם בעלי ניסיון בטיפול בחיות אקזוטיות.

טעות נפוצה נוספת הנה בחירת מרפאה וטרינרית רק כאשר ישנו אירוע SOS. מאחר ואתם מגדלים חיה אקזוטית, הרי שאתם עלולים למצוא קושי למצוא מרפאה מתאימה ברגעי חירום. ההמלצה החד משמעית היא למצוא מרפאה מתאימה מבעוד מועד – כך שעם כל שאלה או צורך בטיפול רפואי, תדעו אל מי לפנות.

איך לבחור וטרינר לחיות אקזוטיות?

אז על פי אילו פרמטרים יש לבחור את המרפאה? שימו לב:

1.קירבה למקום מגורים

סביר כי זהו לא הדבר הראשון שאתם חושבים עליו, אך בהחלט כדאי שהבית חולים לחיות יהיה קרובה אל מקום המגורים שלכם. כל עוד הכל טוב – הכל טוב. אך מה קורה בעת שאתם מוצאים עצמכם בתוך סיטואציה מורכבת או מלחיצה עם בעל החיים שלכם? הרי שתרצו שהוא יקבל מענה רפואי הולם וכמה שיותר מהר. אתם גרים בצפון ובוחרים מרפאה במרכז? אתם עלולים להבין כי עשיתם בחירה שגויה.

אולי יעניין אותך גם:

וטרינר לחיות אקזוטיות בדרום.

2.ניסיון צוות המרפאה

ישנה חשיבות רבה לאיכות הטיפול שניתן לבעל החיים שלכם. יש להבין כי טיפול איכותי הוא טיפול שניתן רק לאחר אבחונים מתאימים, תשאול מלא מולכם והיכרות מקדימה עם בעל החיים. טיפול איכותי יוכל להינתן לכם אך ורק על ידי צוות מקצועי בעל ניסיון רב בטיפול בחיות אקזוטיות בכלל וכזה שכבר טיפל בבעל חיים אקזוטי כמו זה שאתם מגדלים בפרט. ככל שצוות המרפאה יותר מנוסה – כך טוב יותר לכם ולחיה האקזוטית שלכם.

3.המלצות מבעלי חיים מרוצים

מובן כי את ההמלצות מעניקים בעליהם של בעלי החיים, אך בהחלט שחשוב לבדוק אותן. אינכם צריכים לעשות בדיקות מיוחדות, אלא בעיקר להבטיח את שביעות הרצון הגבוהה של בעלי החיות האקזוטיות באשר לטיב הטיפול, התמצאות בעולמו של בעל החיים באשר לסוגו, זמינות הטיפולים, טיב השירות וכיוצא בזה.

4.שעות פעילות

ודבר קריטי ביותר: שעות הפעילות של המרפאה הוטרינרית. כל עוד הייתם מגדלים בעל חיים כדוגמת כלב או חתול, עוד הייתם יכולים לבחור במרפאה קבועה שאינה עובדת במתכונת חירום – זאת מאחר וישנן עוד המון מרפאות שעובדות במתכונת נרחבת. עם זאת, מאחר ויש לכם בעל חיים אקזוטי, חשוב שהמרפאה שאתם בוחרים תעבוד 24/7! הדבר האחרון שתרצו להתמודד אתו הוא אירוע חירום בשעת לילה מאוחרת או בשבת, כאשר אין באפשרותכם להעניק טיפול רפואי ראוי ומהיר לבעל החיים שלכם.

המרפאה סגורה כעת.

Call Now Buttonבמקרה חירום לחצו לשיחה