איך לגדל חתול בריא ומאושר?

איך לגדל חתול בריא ומאושר?

לאחר אינספור התלבטויות והתייעצויות, הגעתם להחלטה כי אתם רוצים לאמץ חתול. אז ראשית, מגיעות לכם ברכות חמות. שנית, כדאי שגם אתם תדעו מה עליכם לעשות בכדי להבטיח כי החתול שלכם יהיה בריא ומאושר.

מעבר לכך שאתם מעניקים אהבה וזוכים בחזרה באהבה, גידול חתול מגלם בתוכו עוד יתרונות נוספים: ישנם מחקרים המצביעים על כך שהמערכת החיסונית של ילדים הגדלים עם חתול, חזקה יותר. בנוסף, דעו כי בשונה מגידול כלב המחייב את בעליו בטיולים מחוץ לבית לפחות כ-3 פעמים ביום, החתול שתגדלו יוכל לעשות את צרכיו בארגז חול ייעודי בבית או בחצר.

טיפולים אצל הוטרינר: סירוס החתול מומלץ!

לצד חיסונים בסיסיים שיש לתת לכל חתול, ולצד ביקורים תקופתיים במרפאת הוטרינר שיכולים למנוע מהחתול סבל, מומלץ גם על ניתוח סירוס חתול. ישנם בעלי חתולים שמרגישים לא בנוח עם העובדה כי הם מכניסים את החתול שלהם לניתוח, אך חשוב להבין כי הפרוצדורה משפרת משמעותית את איכות חייו של החתול. המטרה שלכם היא להבטיח כי החתול שלכם יזכה בחיים בריאים, וניתוח הסירוס, או העיקור, בהחלט יכול לתרום לבריאות. הליך זה מפחית משמעותית את הסיכוי של החתול לחלות במחלת בסרטן.

קראו עוד אודות חיסונים לחתולים.

ארגז חול – לא משחק, אלא פינה משמעותית!

אם זו הפעם הראשונה שאתם מאמצים חתול, דעו כי ארגז חול בתוך הבית או במרפסת הינו הכרחי. בשונה מגידול כלבים שאותם מרגילים לעשות צרכים מחוץ לבית, החתולים לומדים לעשות את הצרכים שלהם בתוך הבית – בארגז החול שלהם. מדובר על ארגז סטנדרטי המלא בחול, אליו יגש החתול שלכם בעת שהוא ירצה לעשות את צרכיו. הדגש החשוב ביותר: ארגז המתאים בגודלו לגודל החתול.

בנוסף, כדאי לצד ארגז החול גם לדאוג למתקן משחקים לחתול. שימו לב כי מעבר לכך שהמתקן הזה מעניק לחתול שלכם בידור ושעשוע, הוא גם ימנע ממנו לטפס על רהיטים ולשרוט אותם. כיום, ישנם מתקנים מיוחדים המיוצרים עבור החתולים. מתקנים אלו מיועדים לטיפוס וגם לגירוד והם בהחלט מומלצים.

איך לגדל חתול בריא ומאושר?

מזון לחתולים בהמלצת הוטרינר

כיום ישנם סוגים שונים של מזון לחתולים, ולא תמיד יודעים במה לבחור. ההמלצה החמה ביותר היא להתייעץ עם הוטרינר לגבי המזון המתאים ביותר לגילו של החתול ולמניפת הסימפטומים המאפיינת אותו. חשוב לציין כי כדאי להאכיל את החתול במזון המיועד לו בלבד, ולהימנע ככל הניתן מצ'ופרים קולינריים אחרים שאתם נותנים לחתול.

אם אתם רוצים לבחור את המזון בעצמכם, קחו בחשבון את הפרמטרים הבאים: רכשו מזון של מותג מוכר המתמחה במזון לחתולים, אל תרכשו מזון לכלבים (!) במטרה לתת אותו לחתול, אם החתול שלכם לא אנרגטי ולרוב הוא במצב סטטי, יהיה כדאי לשקול אפשרות רכישת מזון דיאטטי. זכרו, מזון רפואי לבעלי חיים שאינו מתאים לאבחון רפואי מדויק עלול לגרום נזק ולכן חשוב להתייעץ עם וטרינר לפני בחירה במזון מסוג זה.

הברשת הפרווה של החתול: מדוע היא כל כך חשובה?

אם גם אתם ביצעתם בדיקות מקדימות לפני ההחלטה לאמץ חתול, לבטח גם אתם הבנתם כי החתול מנקה את עצמו. העובדה הזו נכונה, אך היא גם זו שדורשת מכם להבריש את הפרווה של החתול. התדירות המומלצת? לפחות פעם אחת ביום. מה שקורה הוא שישנם מקרים לא מעטים בהם מצטברות כמויות גדולות של שיער במערכת העיכול של החתולים.

כדרך החתולים, הם מנקים את עצמם באמצעות ליקוק עצמי, כך שלצד הניקוי הם גם בולעים כמויות לא מבוטלות של שיער. על כן, טפחו שגרה של ניקוי הפרווה לפחות פעם אחת ביום – כך יהיה ניתן להפחית את הסיכוי כי החתול יבלע את פרוותו.